Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Pula, dovolená ve stínu antického amfiteátru

Město Pula se nachází takřka na jihu Istrijského poloostrova, nedaleko konce dálnice A9 a mezinárodního letiště Zračna luka Pula. Rozprostírá se kolem Pulské zátoky a z jeho přístavu vyplouvají lodě až do italských Benátek na protějším, 130 kilometrů vzdáleném břehu Jaderského moře. V podstatě na dohled od Puly se z vody vynořuje národní park Brijuni, dobře dostupná jsou i jiná turistická centra RovinjPoreč a význačný přístav Rijeka.

Kam z Puly vyrazit za koupáním

Bohatým denním i nočním životem tepající Pula je s 65 tisíci stálými obyvateli největším městem Istrie. A zároveň i její nejcennější historickou lokalitou, přitahující návštěvníky ze všech koutů Evropy. Pula vás nadchne též krásným jadranským pobřežím s četnými zátočinami, množstvím zajímavých míst i malebnou okolní přírodou s nevysokými kopečky, pokrytými olivovými háji a vinohrady. Příjemné prázdninové prostředí, korunované rychlým dopravním spojením z ČR a výtečnou infrastrukturou, tady najde celá rodina.

Velkou část pláží kolem Puly pokrývají kamínky (případně vrstva jemného štěrku) a stíní borovicové lesíky. Do průzračné jadranské vody klesají docela svižně, vstup do ní usnadňují nově vybudované plošiny a kamenná mola. K vyhlášeným se řadí Modrou vlajkou vyznamenané pláže Histria, Brioni a Ambrela. Využít lze dvojice jachtařských přístavišť (ACI Marina Pula a Marina Veruda) i vodních aktivit jako potápění, rybolov, jízda na banánech či windsurfing.

Další rekreační střediska poblíž Puly

Nekonečná paleta zábavy v Pule

Pula.jpgMěsto založili Římané již ve 2. století př. n. l., proto se pyšní spoustou památek v čele s antickým amfiteátrem (velikostí i významem druhým hned za římským Koloseem), zbytky Dianina chrámu, Augustovým palácem, triumfálním obloukem Sergiů nebo Herkulovou bránou. Za prohlídku stojí též pevnost Kaštel, románská kaple Panny Marie a renesanční Mariánská katedrála.

Vysokou prestiž získaly zdejší kulturní události, hlavně Pulský filmový festival pořádaný v polovině července. Ujít byste si neměli nechat ani přehlídku Pula Superiorum, během níž začátkem června přímo v ulicích znovu ožívají slavné divadelní komedie a tragédie. Nejen děti nadchne Mořské akvárium, sportovci mohou využít inlinové a cyklistické trasy, tenisové kurty, golfový resort, rozmanitá hřiště, minigolf i střelnici.

Turisté, bažící po poznání, si jistě vyberou z řady návštěvnických magnetů v okolí Puly, např.:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Pula

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.