Motovun

Lokalita: Chorvatsko Istrie Motovun
Typ: Město

Náš názor

Motovun, vůně starých časů a hustých lesů

Městečko Motovun se řadí k nejmalebnějším místům istrijského vnitrozemí. Je protkáno několika úzkými, romantickými uličkami s řadou kamenných budov, vytvářejících kouzlenou středověkou atmosféru. Starobylé centrum přispívá k čilému turistickému ruchu i k popularitě filmového festivalu, který se tu každý rok koná.

Malebný Motovun (kolem tisícovky obyvatel) se nachází na nepřehlédnutelném pahorku o výšce 260 m nad říčkou Mirnou uprostřed severní části Istrijského poloostrova. Daleko sem není z populárních letovisek západního pobřeží jako Umag, Novigrad či Vršar, ani ze starobylých měst PorečRovinj.

Opevněná krása v srdci Istrie

Historie chorvatského Motovunu sahá až do časů starověkého Říma, z nichž se dochovaly cenné antické hrobky. Ve 13. století obec opevnili Benátčané a v následujících staletích vzniklo kvarteto mohutných městských bran. K návštěvě městečka láká také Městský palác a pozdně renesanční kostel sv. Štěpána s hodnotnými freskami.

Kolem blízkého údolí řeky Mirny šumí chráněný Motovunský les plný staletých dubů a turistických stezek. Proslul hojným výskytem černých lanýžů. Procházky (případně projížďky na kole) okolní krásnou přírodou potěší nejen duši romantika a skutečně stojí za to.

  • Neváhejte tedy a navštivte Motovun na Istrii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím