Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Selce, to je letní dovolená, jak má být

V porovnání se sousedními letovisky Crikvenica a Novi Vinodolski o něco skromnější Selce se nachází v srdci Kvarnerského zálivu, na dosah populárního ostrova Krk. V zádech, za zhruba deset kilometrů širokou přímořskou rovinou, má vysoké kopce Dinárského pohoří včetně národního parku Risnjak. Daleko to z něj není ani do velkého přístavního města Rijeka.

Užijte si prvotřídní koupání na plážích blankytného Jadranu

Selce je původně skromnou rybářskou a zemědělskou vískou v kraji, v němž se již staletí daří vinohradům a pěstování nejrůznějších plodin. Dnes tvoří stejně důležitý zdroj obživy turistický ruch, který se zaměřuje na rodiny s dětmi a seniory. V provozu je tady též léčebna chorob dýchacích, revmatických a srdečních. Zdejší ovzduší je skutečně blahodárné.

Úzká, oblázková pláž se táhne v podstatě po celém, asi dva kilometry dlouhém pobřeží Selce. Přerušena je pouze několika betonovými platy s bazény u větších hotelů a přístavištěm uprostřed města. Pláž je čistá, zvolna klesá do Jaderského moře a v úseku u hotelu Varaždín byla dokonce oceněna váženou Modrou vlajkou.

Další rekreační střediska poblíž Selce

Na chorvatské pobřeží u Selce za mořem, horami i kulturou

Selce.jpg

Selce je místem, v němž najdete dostatek služeb k příjemnému a bezstarostného prožití své dovolené. Nechybí obchody, restaurace, lékárna ani bankomaty. Zvláště kolem mariny láká k posezení množství barů, kaváren a pivnic.

Na procházce městečkem uvidíte kostel Sveta Katerina, zdejší tradice a zvyky oživuje festival Sretno Selce. Kulturní život je tady vůbec bohatý, k dalším významným událostem se řadí Festival veselého člověka Veselce a Den cestovního ruchu 4. srpna.

Hojné možnosti aktivního trávení volného času čekají na sportovce, funguje tu potápěčská škola, první víkend v červenci je zasvěcený plachtění. A určitě vyrazte též do okolí, kde vás zaujme:

  • starobylá obec Bribir ve vnitrozemí,
  • promenáda Lungo mare do Crikvenice,
  • túra do podhůří masivu Velika Kapela,
  • výlet k Plitvickým jezerům (cca 100 kilometrů).

Zobrazit podrobné informace