Sákkara a Memfis

Lokalita: Egypt Egypt - Hurghada Sákkara a Memfis
Typ: Historické místo

Náš názor

Sákkara a Mennofer udivují už po tisíciletí

Archeologické lokality Sákkara a Mennofer patří k historicky nejhodnotnějším na území celého Egypta. Obě jsou od roku 1979 součástí světového dědictví UNESCO. Pohled na dochované památky je opravdu dech beroucí.

Areály Sákkary a Mennoferu se rozkládají u obce Mít Rahína na západním břehu Nilu v podstatě v místech, kde se říční údolí začíná rozšiřovat do životadárné pobřežní delty. Je to zhruba 30 kilometrů na jihozápad od egyptské metropole Káhiry a kolem 450 kilometrů od letoviska Hurghada.

Za tajemstvím Memfisu

Královskému pohřebišti (Městu mrtvých) v Sákkaře vévodí stupňovitá pyramida krále Džosera, stará asi 4600 let. Její 62 metrů vysoká konstrukce se stala rozhodujícím vzorem pro vývoj klasických pyramid. V jižní části pohřebiště se tyčí Unova pyramida, severovýchodně od stupňovité pyramidy je hrobka Tiova a Mererukova hrobka. V Sarapeu byli mumifikováni a pohřbíváni posvátní býci.

Asi 1,5 kilometru jižně od Sákkary se nachází zaniklé královské město Mennofer (řecky Memfis), které bylo po 3 tisíce let jednou z nejdůležitějších lokalit země. Současné pozůstatky, pocházející hlavně z doby vlády panovníků Amenhotepa III., Ramesse II., Ptolemaia IV. a Vahjebrea, jsou součástí muzea pod širým nebem.

  • Neváhejte tedy a navštivte Sákkaru a Memfis v dosahu Hurghady.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím