Údolí královen

Lokalita: Egypt Egypt - Hurghada Údolí královen
Typ: Historické místo

Náš názor

Údolí královen, tisíce let staré pohřebiště

V Údolí královen byly pohřbívány manželky faraónů, královny, princezny a princové. V oblasti bylo dosud objeveno na 80 hrobek, architektonicky podobných hrobkám vládců v blízkém Údolí králů, jen jsou menší a mají jinou, případně žádnou výzdobu. Nejkrásnější z nich je zřejmě hrob královny Nefertari, manželky Ramesse II.

Údolí královen se ukrývá ve vyprahlých Libyjských horách, kousek od města Luxoru, asi 5 kilometrů od břehů Nilu. Do letoviska Hurghada to je odsud zhruba 270 kilometrů, do Marsa Alam ještě o necelých 100 kilometrů více.

Vypravte se proti proudu času do Údolí královen

Věhlasné Údolí královen (ve starověku zvané Tasetneferu, arabsky Bíbán el-Melíkat) je součástí thébské nekropole. Označení Údolí královen vymyslel slavný archeolog Jean-François Champollion na přelomu 18. a 19. století, avšak první vědecké vykopávky tady provedl až o 100 let později Ernesto Schiaparelli.

V Údolí královen najdete 2 typy hrobek z éry 18., 19. a 20. dynastie. Jako první zde spočinula manželka Ramesse I. a matka Sethiho I., půvabná Satre. Přestože se již od starověku hrobky staly oblíbeným terčem zlodějů, ještě dnes vás ohromí svou pompézností.

  • Neváhejte tedy a navštivte Údolí královen v dosahu Hurghady.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím