Údolí králů

Lokalita: Egypt Egypt - Hurghada Údolí králů
Typ: Historické místo

Náš názor

Údolí králů, unikátní hřbitov faraónů

Pohřebiště faraonů a mocných šlechticů zvané Údolí králů sloužilo svému účelu od 16. do 11. století př. n. l. Západní část s kvartetem hrobek nese pojmenování Západní údolí (či Údolí opic), ve Východním údolí se ukrývá zbývajících 61 hrobů. Tutanchamónova hrobka jako jediná z nich zůstala neporušena až do současnosti.

Údolí králů se rozkládá zhruba 4 kilometry od západních nilských břehů, nedaleko Údolí královen a památkového města Luxoru (kde se nachází i chrám v Karnaku a další památky). Na opačnou stranu se zvedají vysušené Libyjské hory. Do rekreačního střediska Marsa Alam to je odsud asi 370 kilometrů, do Hurghady o celých 100 kilometrů méně.

Faraóni odpočívající v Údolí králů

Po éře pyramid se egyptští panovníci rozhodli své hroby nevystavovat na obdiv celému světu, ale naopak, nechat se pohřbít na co nejtajnějším místě, aby zabránili vylupování hrobek. Ve vápencové skále byla vysekána až 200 metrů dlouhá a 100 metrů hluboká chodba, komora pro sarkofág byla zazděna, vchod pevně uzavřen, zaplombován a zamaskován mezi okolními skalami. Ani to však vykradačům hrobů nezabránilo v jejich řemesle a téměř všechny vyloupili.

Mezi nejznámější v Údolí králů (součást světového dědictví UNESCO) patří hroby Thumose III., Amenhotepa II., Tutanchamóna, Haremheba, Ramesse I., Sethiho, Meranptaha, Ramesse III., Ramese VI. a Ramesse IX.

  • Neváhejte tedy a navštivte Údolí králů v dosahu Hurghady.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím