Aktivity a zábava Curaçao. To nejlepší na souši i ve vodě

Curaçao nabízí mnohem víc než božské pláže. Ve východní části ostrova můžete vyzkoušet nejrůznější vodní sporty, zaplavat si s delfíny nebo se podívat na největší „pštrosí farmu“ mimo Afriku. Vše o bylinkách se dozvíte od madam Dinah Veeris v unikátních zahradách Den Paradera. V jihovýchodní části ostrova můžete obdivovat rozsáhlé plantáže s Aloe vera.

I zbytek ostrova má co nabídnout:

  • unikátní systém jeskyní s dlouhou historií Hato Caves,
  • plantážové domy Landhuizen, z nichž většina byla opravena podle původní architektury,
  • národní park Christoffel s nejvyšším vrcholem Mount Christoffel,
  • pláž Playa Piskado, kde rybáři a želvy žijí ve vzájemné symbióze.

Chcete vidět pestrobarevný podmořský svět a nechcete se namočit? Zkuste miniponorku, z které uvidíte krásy podmořské fauny a flóry v hloubce až 30 metrů pod hladinou.

Curaçao nabízí mnohem víc než úchvatné pláže.
Curaçao přímo vybízí k povyražení, relaxaci a poznávání kulturních a přírodních krás Karibiku. Vybrali jsme pro vás několik vzrušujících tipů, jak se skvěle zabavit na Curaçau.

Pěší turistika v divočině Curaçaa

Láká vás exotická ostrovní příroda ve své nejryzejší podobě? Prozkoumejte ji bez nejmenších obav! Na ostrově nežijí divoká zvířata, na která by bylo třeba dávat si pozor, přesto je nejlepší využít služeb místních zkušených průvodců. Pokud už se rozhodnete vypravit na vlastní pěst, nechoďte ven v noci a v době největších veder, mějte u sebe dostatek vody a jídla a nezapomeňte si vzít s sebou mobilní telefon.
Poutavá krajina Curaçaa.
Mezi nejhezčí oblasti k objevování patří národní parky Christoffel a Shete Boka, poloostrov Caracas Bay, Jan Thiel Lagoon a Salinas, Santa Martha Bay a Sint Joris Bay.

Vodní sporty

Na pobřeží je celá řada možností vyzkoušet si vodní sporty, šnorchlování, potápění i rybolov s certifikovaným kapitánem. Můžete si půjčit surf, projet se na kajaku nebo si udělat kurz potápění a podívat se k úchvatným korálům, které jsou domovem ryb, jež jsou obvykle k vidění jen v akváriu. Karibik je na Curaçau otevřen všem touhám po vodním dobrodružství.

Gastroturistika, muzea a nákupy ve Willemstadu

Za kulinářskými zážitky v luxusních restauracích se vydejte do hlavního města. Nabídka je pestrá a úroveň prvotřídní. Ve Willemstadu najdete také nejvýznamnější muzea (galerie Alma Blou, muzeum otrokářství Kurá Hulanda, vlastivědné Curaçao Museum) a můžete se pokochat typickou nizozemskou koloniální architekturou, která je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Ve městě se vám představí pouliční umělci a budete mít příležitost potkat se s místními. Mimo to se tu i skvěle nakupuje.

Festivaly a kulturní akce na Curaçau

Oslavy, svátky a nejrůznější události a akce se na ostrově konají v průběhu celého roku. Ať už se na Curaçao rozhodnete odletět kdykoliv, vždy se můžete těšit na možnost zpestřit si pobyt. Období karnevalu trvá od února do března a je mimořádnou přehlídkou nejrozmanitějších kostýmů v průvodech. Nabízí celou řadu doprovodných akcí a pestrý program od zahájení po slavnostní zakončení.
Nejvýznamnější oslavy jsou spojeny s velkolepým ohňostrojem nad mostem Královny Emmy ve Willemstadu.

Duben patří mezinárodnímu filmovému festivalu a „Královskému dni“ při příležitosti oslav narozenin krále Willema Alexandera. Koncem srpna a začátkem září probíhá na Curaçau North Sea Jazz Festival, kde se vždy představí plejáda umělců nejen ostrovní jazzové scény.

Předvánoční čas a hlavně Silvestr patří bujarým večírkům. Na Curaçau je vždy co dělat a kde se dobře bavit. Záleží jen na vašich preferencích, kdy se rozhodnete užít si to nejlepší ze všech lákadel, která Curaçao nabízí.