Mandovi

Lokalita: Indie Goa Mandovi
Typ: Přírodní zajímavost

Mandovi, malá řeka velkých zázraků

Řeka Mandovi patří k nejkrásnějším jihoasijským tokům a její povodí je vynikající destinací k prožití aktivní dovolené v exotických lokacích jižní Indie. Objevíte zde především jedinečnou přírodu, pitoreskní vesničky a městečka s typickým indickým koloritem, zajímavé pamětihodnosti, ale například i jedny z nejvyšších vodopádů v zemi.

Mandovi je dlouhá téměř 70 kilometrů, pramení v Karnatace a protéká spolkovým státem Goa, jedním z nejbohatších a turisticky nejoblíbenějších v Indii. Teče směrem na západ a vlévá se do Arabského moře u západního pobřeží země. Její povodí zaujímá plochu přes 3 500 kilometrů čtverečních.

Druhý nejvyšší indický vodopád

Nejvyhledávanějšími místy na Mandovi jsou též mohutné vodopády Varapoha a zvláště Dudhsagar, řítící se do okázalé soutěsky na hranici Goa a Karnaky. S výškou 310 metrů patří k nejvyšším v Indii. Obklopuje je úchvatný národní park Mollem s ojedinělou biodiverzitou a hustými listnatými lesy.

Asi 15 kilometrů od pobřeží leží na levém břehu řeky jeden z památkových klenotů státu Goa, UNESCEM chráněné velkolepé středověké sídlo Velha Goa. V této metropoli dávné portugalské Indie a centru křesťanství si můžete prohlédnout nebývalou koncentraci skvěle zachovalých kostelů převážně z 16. a 17 století.

  • Neváhejte tedy a navštivte Mandovi v Indii.

Podobné zajímavosti, zajímavá místa a atrakce - Goa