Pestrá paleta aktivit a zábavy na Bali

Ostrov Bali je k aktivnímu způsobu prožití dovolené vybaven dokonale. Co musíte vidět a zažít? Podívejte se na některé z nejpopulárnějších činností, kterým se v tomto nejznámějším indonéském rekreačním regionu můžete věnovat.

Sport a pohyb

Na Bali si přijdou na své zájemci o pohybově méně náročné aktivity jako golf (Bali Beach Golf Course v Denpasaru či Bali National Golf Club v Nusa Dua) i o tradiční sporty v čele s tenisem. Toužíte-li po něčem dobrodružnějším, vydejte se na túru směrem k vulkánu Mount Agung. Nebo můžete zkusit paragliding.

Vodní sporty

Nejvíce se na Bali, lemovaném spoustou krásných pláží, samozřejmě daří vodním sportům. Základ nabídky ve větší letoviscích tvoří vodní lyžování, jízda na banánu, parasailing a podobné kratochvíle. Velice populární tady je z důvodu častých a vysokých vln surfování (pro začátečníky je vhodné středisko Kuta, pro zkušenější zátoky Jimbaran Bay a Ulu Watu).

Kolem Bali najdete i dostatek lokalit pro rybolov, šnorchlování a zvláště pro potápění (např. korálový útes u ostrova Pulau Menjangan, oblasti Nusa Penida či vrak americké lodi Liberty). Celá rodina může mořské dno pozorovat při plavbě lodí s průhledným dnem.

Nákupy a útraty

Ve velkých balijských městech jsou v provozu moderní nákupní galerie se západními výrobky i s lokální produkcí. Velice levné je zde oblečení. Nechybí rozsáhlé trhy s čerstvým ovocem a suvenýry (šperky, stříbrné ozdoby, keramika, oděvy). Běžné je smlouvání.

Víra

Centrem balijského kulturního a náboženského života je starobylé město Ubud, kde můžete spatřit celou řadu rituálů hinduistické víry. Největším chrámovým areálem ostrova je Pura Besakih na západní straně sopky Gunung Agung. Dalšími významnými chrámy jsou Pura Luhur Uluwatu na skále nad mořem, vodní palác Tirta Gangga u Karangasemu a Pura Ulun Danu na jezeře Beratan.

Bali-Chram-Saraswati-v-Ubudu.jpg

Zábava

Na Bali stojí za návštěvu celá řada nevídaných míst. Rozhodně mezi ně patří rýžové terasy Jatiluwih, součást světového dědictví UNESCO, ptačí park s rozsáhlou expozicí opeřenců či safari. Mimořádným zážitkem je setkání se zdejšími domorodci a vystoupení tradičních balijských tanečnic (např. tanec balih-balihan). Zkusit můžete také výlet na trojici ostrůvků Gili u velkého ostrova Lombok.

Noční život

Rozsah a intenzita noční zábavy v některých turistických centrech Bali je doslova vyhlášená. Například letovisko Kuta nočními bary, diskotékami a jinými podniky doslova přetéká. Balijci též slaví indonéské státní svátkypodívejte se, kdy to je.