Bali a jeho pláže

Bali, to je plážový ráj. Úseků pobřeží s jemným pískem a vodou čistou jako ze studánky jsou tady desítky kilometrů. Nedaleko romantických zákoutí se táhnou pláže přeplněné hosty obřích hotelových resortů, na řadě míst jsou skvělé podmínky pro surfování (v závislosti na větru a sezóně) a vzhledem ke korálovému útesu i pro šnorchlování a potápění.

Pár tipů na balijské pláže

Balangan

Rušná, avšak pohodová pláž na severozápadě poloostrova Bukit. Je oblíbená u milovníků surfování a skalnaté zátočiny na jejích okrajích mají kouzelný nádech ideální k romantickým fotografiím. Nechybí stánky s občerstvením, půjčovny sportovního náčiní ani slunečníky s lehátky.

Bingin

Další z rozšafných pláží západního Bukitu. Je lemovaná krámky se suvenýry a občerstvením, skalnatým útesem a řadou menších hotýlků.

Bali-Plaz-v-Nusa-Dua.jpg

Blue Point

Úchvatný kousek pobřeží Indického oceánu na samém bukitském západě. Jedná se o malou písečnou plážičku vtěsnanou do nevelké skalní pukliny, přístup je po betonovém schodišti. Rozhodně stojí za návštěvu!

Jemeluk

Jedna z mnoha pláží s tmavým vulkanickým štěrkopískem na balijském severu. Nachází se u letoviska stejného jména v malé zátoce pod sopečným kuželem Gunung Seraya.

Jimbaran

Celou západní část úzké pevniny mezi letištěm Ngurah Rai a poloostrovem Bukit lemuje 4 tisíce metrů dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do vody, jedna z nejživějších na Bali. Hledáte-li skutečně rušnou atmosféru, jste na Jimbaranu na správné adrese.

Nusa Dua

Letovisko Nusa Dua disponuje kilometry dlouhým systémem pláží (nazývaných Bali Tropic, Geger, Mushroom atd.). Menší kamenitý poloostrov ho rozděluje na severní, členitější polovinu, a na širší, přímočařejší jižní část.

Nyang Nyang

4 kilometry dlouhá, téměř opuštěná písečná pláž s hustou vegetací v zádech na jihozápadním okraji poloostrova Bukit.

Padang Padang

Surfařské eldorádo na západě Bukitu. Je zde málo turistů, kromě blízké restaurace však ani žádné vybavení.

Pandawa

Originální pláž na úplném jihu Bali s příjezdovou cestou kamenolomem a přístupem podlouhlou soutěskou ve skále.

Sanur

Další z turisticky oblíbených úseků pobřeží, tentokráte ve středisku Sanur přímo u metropole Denpasaru. Nejsou tady velké vlny (tříští se o 500 metrů vzdálený korálový útes) a kvůli odpolednímu odlivu ani moc vody. Zato rekreantů jako máku.

Seminyak

Pláž navazující na vyhlášené, ovšem přelidněné pobřeží Kuty. I v Seminyaku je však pořádně rušno.