Kuta

Mapa

Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000IDR/1,807CZK

* průměrné teploty

Kuta, dovolená se zaměřením na aktivity

Letovisko Kuta tvoří v podstatě jižní prodloužení hlavního správního města Denpasaru, na jehož zástavbu plynule navazuje. Pyšní se jedinečnou polohou na úzké šíji spojující ostrov Bali s výrazným poloostrovem Nusa Dua na jihu. Hranici obce tam vytváří mezinárodní letiště Ngurah Rai, k němuž vede hlavní silnice po pevnině i rychlostní komunikace v laguně Indického oceánu na východě.

S Kutou se pojí krásné pláže

Kuta.jpgPulsující Kuta, ležící v rovinaté oblasti ze dvou stran omývané oceánem, se řadí mezi nejnavštěvovanější rekreační střediska na Bali. Ubytovací hotely všech kategorií zde těsně sousedí s obchody, akvaparky, restauracemi a řadou dalších zábavních zařízení. Rozhodně ji lze doporučit především milovníkům aktivní dovolené, poznáváním lokální kultury a toulkami rušnými ulicemi většího města. Celé západní, 5 kilometrů dlouhé pobřeží se v Kutě využívá pro plážové účely. Pláže se žlutým pískem a velmi pozvolným vstupem do vody začínají v Seminyaku na severu a končí u letiště na jihu. I přes značné množství rekreantů si na nich najdete místo pro klidnou relaxaci, samozřejmostí je široký servis s lehátky a slunečníky. Velké vlny sem lákají surfaře z celého světa.

Další rekreační střediska poblíž Kuty

Vybírejte z rozličné zábavy v Kutě

V Kutě to žije ve dne i v noci a o zábavu tady není nouze – důkazem budiž centrální ulice Legian s nesčetnými restauracemi, bary a nočními kluby. Téměř na každém rohu objevíte obchod nebo malý supermarket, zájemce o pořádné nákupy uspokojí Discovery Shopping Mall. Nechybí sportoviště a hřiště, bankomaty, lékárny, zdravotní pomoc ani půjčovny dopravních prostředků.

V blízkém okolí funguje několik zooparků (Bali Orchid Garden, Bali Bird Park) a vodních parků (Waterbom Bali Indonesia, Circus Waterpark Kuta). Dobře dostupný je i jeden z nejkrásnějších hinduistických chrámů Uluwatu. Cestovat se ovšem vyplatí po celém ostrově, potom uvidíte:

Zobrazit podrobné informace