Ubud

Lokalita: Indonésie Bali Ubud
Typ: Město

Náš názor

Ubud, duchovní srdce Bali

Mimořádná duchovní atmosféra umocněná galeriemi a všudypřítomnými kurzy jógy povznáší Ubud na jedno z nejúžasnějších míst na Bali. Za doprovodu gamelanových kapel zde pestrobarevné soubory předvádějí v tancích kecak či legong epizody z hinduistických eposů, kuchařští mistři vyučují věhlasnou balijskou gastronomii a četná wellness centra nabízejí tradiční balijské masáže. Tady prostě nemůžete chybět.

Ubud (zhruba 30 tisíc obyvatel) leží hlouběji v balijském vnitrozemí (asi 15 km od břehů Indického oceánu). Z metropole Denpasaru i letoviska Sanur se sem autem dostanete během 20 minut. Severním směrem se zvedají sopečné kužele Gunung Agung, Gunung Batur a Gunung Batukaru.

V Ubudu se nudit nebudu

Co stojí v Ubudu za vidění? Určitě to je posvátný park Monkey Forrest v nevelkém deštném pralesu s trojicí posvátných chrámů Prajapati, Permandian a Dalem Agung. Údolí Gunung Kawi kousek od města se pyšní s rozlehlými královskými hroby z 11. století. Spoustu zajímavých exponátů ukrývá muzeum umění Puri Lukisan.

Rozhodně se zastavte na zdejším rušném tržišti, u královského paláce a v chrámu Pura Sarawati s lotosovou zahradou. Ubud nabízí i galerii výtvarného umění, řadu dalších chrámů a vůbec velice pěknou architekturu. Terasovitá rýžová pole na jeho okraji, zavlažovaná z četných potůčků a říček, jsou jako stvořená k meditacím a odpočinku.

  • Neváhejte tedy a navštivte Ubud na Bali.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím