Podnebí Irska není jenom deštivé počasí

Když se řekne Irsko, možná si představíte chladné a větrné počasí plné srážek, které vás zažene spíše do putyky než na výlet po malebných, zelených kopcích. Přesto, že tento obraz irského ostrova může často odpovídat realitě, budete skutečností mile překvapeni.

Irské podnebí ovlivňují teplé proudy Atlantského oceánu. Výsledkem je mírné oceánské klima, které počasí v Irsku odlišuje od zemí na stejné zeměpisné šířce. Nejsou zde patrné větší výkyvy teplot, zimy jsou tu velmi mírné a téměř bez sněhu. Letní teploty zpravidla nepřesahují 20 stupňů, zimní obvykle neklesají pod 5 stupňů. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 10 stupňů.

V květnu a červnu si Irsko užijete nejvíce

Ideálním obdobím pro návštěvu této krásné země jsou květen a červen, měsíce s nejdelší dobou slunečního svitu a velmi příjemným klimatem. Za nejteplejší část Irska s minimem dešťů se považuje jeho jihovýchodní část.

Roční úhrn dešťových srážek leží mezi 800 a 2 800 milimetry, nejčastěji prší na západní straně ostrova. Atlantské okluzní fronty mají za následek zataženou oblohu nad Irskem více než jednu polovinu roku. 

Průměrné teploty v Irsku (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Irsko-vzduch.jpg

Průměrné srážky v Irsku (v mm)

Pocasi-N-Irsko-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody v Irsku (v °C)

Pocasi-N-Irsko-voda.jpg