Monte Epomeo

Lokalita: Itálie Ischia Monte Epomeo
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Monte Epomeo, skutečný vrchol Ischie

Nádherné výhledy na takřka celou Ischii, na Neapolský záliv a na vulkanická Flegrejská pole poskytuje nejvyšší hora ostrova Monte Epomeo. Výšlap na vrchol sopečného původu patří k nejkrásnějším zážitkům během dovolené na Ischii.

Skalnatý vrchol Monte Epomeo (789 m n. m.) se vypíná zhruba uprostřed Ischie. Vzdálenost k pobřeží činí 5,5 km (východ), 3,5 km (jih), 3 km (západ) a 2,5 km (sever). V blízkém okolí je několik dalších výškových bodů jako Capo dell'Uomo (721 m n. m.) či Pietra dell'Acqua (720 m n. m.).

Vstupte do bájné Agarthy

Velkou část svahů Monte Epomeo pokrývá bohatá vegetace, na řadě míst zkulturněná pásy vinohradů. Obnažený vrcholek prostupuje bílá láva, kousek pod ním byl do skály vytesán kostel San Nicola.

Podle spisovatele Willise George Emersona umožňuje hora vstup do legendárního podzemního světa Agartha. Nejlepším místem pro začátek turistického výstupu na Monte Epomeo je malebná obec Fontana, kam vede silnice z letoviska Forio. Stezku lemuje několik restaurací (Il Grotto di Mezza Via da Graziella, A Cuieta, La Grotta da Fiore).

  • Neváhejte tedy a zdolejte Monte Epomeo na Ischii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím