Geografie Ischie - poloha, zeměpis, obyvatelstvo

Poloha Ischie

S rozlohou 47 kilometrů čtverečních je Ischia osmým největším italským ostrovem. Rozprostírá se v Tyrhénském moři nedaleko severního cípu Neapolského zálivu, zhruba 30 kilometrů vzdušnou čarou od Neapole a ostrova Capri. Od nejbližší pevniny, vzdálené necelých 11 kilometrů, ji dělí ještě ostrůvek Procida. Spolu s ním a dalšími třemi ostrovy vytváří tzv. Kampánské souostroví.

Ischia-Pohled-na-Ischii-z-nejvyssi-hory-Monte-Epomeo.jpg

Povrch Ischie

Ischia je vulkanického původu se stále aktivním podložím, sahajícím až k nedalekému Vesuvu. Proto proslula řadou léčivých termálních pramenů, kolem nichž byla vybudována krásná lázeňská letoviska. Jako lázně se Ischia etablovala již v antických dobách a dodnes tady spatříte pozůstatky starořímských vil a dalších zajímavých památkových staveb. Naopak chybí vodní toky a plochy.

Hory na Ischii umožňují výhled na celý Neapolský záliv

V převážně hornatém vnitrozemí ostrova sahá nejvyšší vrchol Monte Epomeo do výšky 789 metrů nad mořem. Další význačné vrcholy jsou:

  • Capo dell´Uomo (721 m n. m.),
  • Pietra dell´Acqua (720 m n. m.),
  • Monte Trippodi (503 m n. m.),
  • Monte Rotaro (307 m n. m.),
  • Montagnone (252 m n. m.).

Sopečná skaliska, pahorky a údolí mezi nimi jsou hustě porostlé bujnou, věčně zelenou subtropickou vegetací, díky níž se ostrovu často přezdívá „smaragdový“. Každého návštěvníka okouzlí nádherná příroda s krásnými pohledy na zelení pokrytá skaliska a pitoreskní městečka s azurovým mořem a plážemi v pozadí.

Demografie Ischie

Na Ischii žije zhruba 60 tisíc obyvatel. Administrativně patří do regionu Kampánie a dělí se na 6 obcí: