Tropea

Lokalita: Itálie Kalábrie Tropea
Typ: Město

Náš názor

Tropea, město na skále

Historické město Tropea vás nadchne jedinečnou, starobylou atmosférou, řadou památek a perfektním koupáním. Jeho výjimečnost tkví v umístění na 40 metrů vysokém, kamenitém ostrohu (zvaném „Scoglio“) přímo nad Tyrhénským mořem.

Středověká Tropea leží na západním pobřeží Kalábrie mezi dalšími význačnými letovisky PargheliaRicadi. K romantickému Capo Vaticano je to z ní 10 km, na mezinárodní letiště necelou hodinku jízdy autem a do kalábrijské metropole Catanzaro zhruba 90 kilometrů.

Vydejte se za plážemi, domy a kulturou Tropey

Přímo nad hlavní, nádhernou písečnou pláží Spiaggia di Tropea stojí vysoká skála Isola Bella s kostelem Santa Maria dell´Isola. Nedaleké krajní domy jsou vytesané rovnou do kolmé skály, takže výhled z jejich balkónů takřka bere dech. Z dalších pamětihodností musíte vidět románský chrám, kostel Chiesa del Gesú, zbytky původních hradeb či různé velkolepé paláce a vily.

Během sezóny se město i díky kulturnímu projektu Tropea Estate (zahrnuje např. cibulový festival v červenci) řadí k nejživějším střediskům celého regionu. Procházku malebnými uličkami s řadou zábavních podniků doporučujeme zejména večer, kdy zde můžete nakoupit různé suvenýry a vychutnat si naplno místní atmosféru.

  • Neváhejte tedy a navštivte město Tropea v Kalábrii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím