Vittoriale degli Italiani

Lokalita: Itálie Lago di Garda Vittoriale degli Italiani
Typ: Pomník nebo socha

Náš názor

Svatyně italských vítězství Vittoriale degli Italiani

Ojedinělý komplex Vittoriale degli Italiani (Svatyně italských vítězství) je vlastně obřím památníkem význačného italského básníka, spisovatele a válečného hrdiny Gabriela d´Annunzia (12. 3. 1863 – 1. 3. 1938). Umělec sám ho nechal vybudovat u břehů Lago di Garda, kde prožil poslední roky svého života.

Areál Vittoriale degli Italiani se nachází pár stovek metrů od Gardského jezera, nedaleko letoviska Gardone Riviera na jeho západním pobřeží. Nad protější stranou se zvedá masiv Monte Baldo, z vod jezera vykukuje ostrůvek Isola del Garda a další rekreační střediska poblíž jsou Toscolano, Maderno, Salo, Gargnano a San Felice del Benaco.

Poznejte rozsáhlý areál památníku u Gardského jezera

Vittoriale degli Italiani nad břehy Lago di Garda rostl od roku 1921, kdy Annunzio dostal darem od Italského státu historickou vilu Cargnacco včetně uměleckých sbírek uvnitř. Pod vedením architekta Giancarla Maroniho začal s její rekonstrukcí a okolí postupně rozšiřoval o další exponáty a objekty. O 3 roky později se například objevilo letadlo, s kterým létal za první světové války, brzy následované vojenským člunem a válečným křižníkem.

Celková plocha Vittoriale degli Italiani se pohybuje kolem několika hektarů a zahrnuje také velkolepé mauzoleum, amfiteátr či kopie antických a středověkých uměleckých výtvorů. Příjemné chvíle odpočinku a poznání tady umožňuje parková úprava.

  • Neváhejte tedy a navštivte Vittoriale degli Italiani u Lago di Garda.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím