Alghero a Neptunova jeskyně

Lokalita: Itálie Sardinie Alghero a Neptunova jeskyně
Typ: Město

Náš názor

Alghero a Neptunova jeskyně

Krásné historické město a druhý největší turistický přístav ve Středozemním moři Alghero je oblečeno v katalánském stylu. Celé jeho centrum je obehnáno středověkými hradbami a kousek od něj se nachází známá Neptunova jeskyně.

Alghero (l´Alguer, 44 tisíc obyvatel) se rozkládá na severozápadě Sardinie, asi půl hodiny jízdy autem z krajské metropole Sassari. Pobřeží se severním směrem táhne až k malému národnímu parku Asinara, jižně se krajina zvedá až k hoře Monte Urtigu (1 050 metrů).

Po schodech za Neptunem

První zmínky o Algheru pocházejí z 11. století, ve čtrnáctém ho obsadili Španělé a vznikla zde katalánská kolonie. Jejich vliv na město a jeho obyvatele byl tak silný, že ještě dnes se tu hovoří převážně katalánštinou a nikoliv sardinským jazykem.

Během návštěvy si nenechte ujít katedrálu Santa Maria z 16. století a klášter San Francesco v goticko-katalánském stylu. Pro historické jádro jsou typické úzké uličky, staré budovy s charakteristickými architektonickými prvky a obchůdky se suvenýry, jako jsou korálové šperky.

Nedaleko Alghera je ve vápencovém mysu Capo Caccia ukryta populární Neptunova jeskyně, dlouhá 1 200 metrů. Po schodišti Escala del Cabirol k ní vede celkem 656 schodů.

  • Neváhejte tedy a navštivte Alghero a Neptunovu jeskyni na Sardinii.

Podobná místa