Poloha a další zeměpis Sardinie

Ostrov Sardinie je druhým největším ve Středomoří a zároveň tvoří jeden z italských regionů. Leží západně od Apeninského poloostrova a 12 kilometrů od francouzské Korsiky, od níž ho odděluje průliv Bocca del Bonifacio. Sardinské pobřeží, jehož délka činí 1 894 kilometrů, nabízí kromě strmých a skalnatých úseků také úctyhodný pás pláží celkově dlouhý 900 kilometrů.

Sardinie je i přes pomoc Říma a zřízení „Plánu obnovy“ stále zemí s málo rozvinutou ekonomikou. Italská vláda investovala například do výstavby turistických center na Costa Smeralda. Těžký průmysl zastupuje těžba rud, zinku, olova, mědi nebo železa. Zpracovává se pšenice, ječmen, vinná réva, olivy, tabák a ryby.

Jak moc je zalidněná Sardinie?

Na Sardinii žije kolem 1,6 milionu lidí, především Katalánců, Korsičanů a původních obyvatel Sardů. Od Italů se liší svou specifickou kulturou, tradicemi, zvyky i samostatným románským jazykem sardinštinou. Jsou velmi společenští, ctí sounáležitost ke své vesnici a regionu. Hlavním městem je Cagliari s řadou historických památek.

sardinie-Krasy-severniho-pobrezi-Sardinie,-v-pozadi-je-videt-Korsika.jpg

Sardinští obyvatelé jsou římsko-katolickými křesťany. Hlavní kostely jsou otevřeny po celý den a pro jejich návštěvu se oblečte střídmě, mějte zahalena kolena, ramena i paže.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím