Cagliari

Lokalita: Itálie Sardinie Cagliari
Typ: Město

Náš názor

Cagliari, pulzující hlavní město Sardinie

Nelze opustit jižní Sardinii, aniž byste nenavštívili hlavní město celého ostrova Cagliari. Bylo založeno pravděpodobně Féničany v 8. až 6. století před naším letopočtem a dnes se pyšní nádherným historickým hradem a velkým přístavem.

Cagliari (přes 150 tisíc obyvatel) se rozkládá na jihu Sardinie, v srdci zálivu Angeli. Z jedné strany ho ohraničuje slaná laguna Santa Gilla a z druhé, východní, zvedající se hradba tisícimetrových kopců jako Punta Serpeddi nebo Punta Sa Ceraxa. Na severozápadním okraji města se nachází mezinárodní letiště.

Muzea, věže a vyhlídky Cagliari

Na náměstí Piazza Palazzo ve starobylé čtvrti Il Castello se tyčí katedrála Santa Maria ze 13. století, proslulá čtyřmi mramorovými lvy, které městu ve 14. století věnovala italská Pisa. Na náměstí Palazzo Comunale naleznete honosnou radnici. Na přání krále Carla Felice bylo ve městě vybudováno Národní archeologické muzeum, nejvýznamnější instituce tohoto druhu na ostrově. V jeho sbírce se nacházejí nejstarší nálezy z pozdní doby kamenné.

Můžete také vystoupat na několik velice pěkných vyhlídek s rozhledem na město i moře. Velice populární je například Torre dell´Elefante (Sloní věž) s panoramatickou terasou Bastion San Remy. Ve městě si také užijí všichni milovníci nakupování.

  • Neváhejte tedy a navštivte Cagliari na Sardinii.

Podobná místa