Cagliari

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Cagliari, dovolená v metropoli Sardinie

Nejdůležitější a největší sardinské město Cagliari (sardinsky Casteddu – hrad) zároveň plní roli hlavního přístavu a metropole celého ostrova. Rozkládá se na jeho jihu na březích Tyrhénského moře v srdci zálivu Golfo di Cagliari (či také Golfo degli Angeli). Ze západu k městu přiléhá laguna Santa Gilla (do níž se vlévají řeky Cixerri a Mannu) s mezinárodním letištěm Aeroporto di Cagliari Elmas „Mario Mameli“, na východě se rozlévají jezera Molentargius a Simbirizzi.

Poetické pláže v Cagliari

Cagliari.jpgPrvní historickou osadu pod názvem Karales (Caralis) založili na území Cagliari již počátkem 1. tisíciletí před n. l. Kartaginci. Dnešní město má přes 150 tisíc obyvatel (25. v pořadí v celé Itálii) a patří ke zdejším význačným centrům turistického ruchu. Na své si tady přijdou milovníci rušného městského života a památek, ale i zájemci o relaxaci na mořském pobřeží a výlety do přírody. Severovýchodním směrem od skalnatého poloostrova Sant´Elia se táhne skoro 8 kilometrů dlouhá pláž Spiaggia del Poetto. Nadchne vás svou velikostí (včetně velkorysé šířky), jemným písečným povrchem a pozvolným klesáním mořského dna. Její velkou přednost tvoří bohaté vybavení lehátky a slunečníky, restauracemi, bary a půjčovnami sportovního náčiní.

Další rekreační střediska poblíž Cagliari

Zábava Cagliari rovná se nákupy, pamětihodnosti i příroda

V historických uličkách Cagliari vás čeká spousta příležitostí k dobrému jídlu i nakupování, velké nákupní zóny se nacházejí na okrajích města (Centro commerciale Santa Gilla, Le Vele & Millennium apod.). Z památek stojí za vidění římský amfiteátr, katedrála Santa Maria, krásná radnice, brána Torre dell'Elefante či Národní archeologické muzeum. Vydat se však můžete i za oddychem do parku Monte Urpinu, do areálu zříceniny San Michele, do rezervace Molentargius Saline a do akvaparku Diverland.

Jižní Sardinie však ukrývá celou řadu zajímavých míst. Využijte dovolené v Cagliari a zavítejte i do:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Cagliari

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím