×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Itálie
  2. Sardinie
  3. Místa
  4. Monte Limbara

Monte Limbara

Lokalita: Itálie Sardinie Monte Limbara
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Pohoří Monte Limbara

Nejvýraznější horský masiv severní Sardinie se nazývá Monte Limbara (galursky Monti di Limbara) a pro milovníky trekingu jeho divoká krajina vytváří skutečné eldorádo. Zdejší romantickou atmosféru nekazí ani obří telekomunikační stanice s lesem vysílačů a spletí technických budov.

Monte Limbara se táhne v historické provincii Galurie v dnešním kraji Sassari. Vyplňuje oblast několika set kilometrů čtverečních mezi městečky Tempio Pausania na severu a Ozieri na jihu. Olbia leží zhruba 40 kilometrů východně, krajské město Sassari 70 kilometrů západně.

Projděte si naučné trasy v rezervaci Monte Limbara

Původní korkové duby v Monte Limbara nahradily v průběhu 20. století borovice a dokonce i obří sekvoje. Nejvyšší bod Punta Sa Berritta dosahuje 1 359 m n. m. K dalším významným vrcholům patří Punta Bandiera (1 345 m n. m.) a Punta Giugantinu (1 333 m n. m.).

Velkou část území Monte Limbara pokrývá přírodní park stejného názvu, který křižuje celá řada naučných turistických tras. La via delle acque (Vodní cesta) dlouhá asi 30 kilometrů například vede kolem význačných vodních zdrojů včetně jezera Lago Coghinas. Stezka La Sommita (Vrcholek) o délce 12 kilometrů spojuje několik výškových bodů jako Punta Balistreri (1 359 m n. m.) a upozorňuje na množství exotických druhů rostlin.

  • Neváhejte tedy a navštivte Monte Limbara na Sardinii.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím