Doprava Toskánsko a Elba. Kvalitní, svižná, pohodlná

Pokud se potřebujete přepravit po toskánském území, vždy můžete vybírat z několika rychlých, komfortních a spolehlivých možností.

Letiště v Toskánsku a na Elbě

V Toskánsku funguje dvojice mezinárodních letišť. Aeroporto Internazionale di Pisa-San Giusto (Galileo Galilei) je větší (celkově desáté v Itálii), vyrostlo na základech vojenské základny ze 40. let u Pisy a v roce 2017 ho využilo přes 5 miliónů cestujících. Druhé letiště Aeroporto di Firenze-Peretola (Amerigo Vespucci) se nachází na západním okraji Florencie.

Na Elbě sice také mají letiště, avšak naprostá většina rekreantů se sem přepraví loděmi z přístavu Piombino (plavba do Portoferraia trvá do jedné hodiny). Zároveň není bez zajímavosti, že Aeroporto di Marina di Campo využívá k mezinárodním letům prakticky pouze česká charterová společnost Silver Air.

Toskansko-doprava-1.jpg

Vlakem na cestách Toskánskem

Elbou žádné železniční koleje nevedou, zato Toskánsko je jimi doslova prošpikováno. Spojují všechna města a míří dokonce i do národního parku Cinque Terre. Ve Florencii zastavují vlaky vysokorychlostní železniceMilána do Říma.

Silniční síť v Toskánsku

Z husté italské silniční sítě Toskánskem prochází asi 500 kilometrů dálnic a další stovky kilometrů rychlostních komunikací. Nejdůležitější z nich jsou:
  • Autostrada del Sole A1 (Boloňa – Řím)
  • Autostrada Firenze-Mare A11 (Florencie – Pisa)
  • Autostrada Azzurra A12 (Janov – Řím, zatím nedokončená)

Díky nim se od pobřeží ke všem populárním turistickým cílům ve vnitrozemí dostanete autem rychle a pohodlně. Osobní vůz si také můžete vypůjčit – CK FISCHER pronajímá vozidla prostřednictvím smluvní autopůjčovny (bližší informace vám poskytne delegát).

Problematické bývá parkování ve Florencii a dalších větších městech. Ulice v centru a jeho blízkosti jsou plné stojících automobilů, proto nezbývá než využít placených parkovišť. Druhou variantu představuje zanechat auto zdarma u nějaké velké obchodní galerie (ve Florencii např. u Centro commerciale Ponte a Greve, odkud do starobylého jádra jezdí tramvaj).

Toskansko-doprava-2.jpg

Taxi Toskánsko

Cestování taxíkem po velkých toskánských městech je pohodlné a rychlé, zároveň však docela drahé. Ve Florencii například taxi služby zajišťují společnosti Taxi Socota a Radio Taxi s odlišnými ceníky (vždy k dispozici uvnitř vozu). Speciální příplatky se účtují za jízdu o víkendech a svátcích, v noci a za zavadla.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím