Elba

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Elba, dovolená ve stínu skal a historie

Skalnatý ostrov Elba leží v Tyrhénském moři mezi Itálií (pouhých 10 kilometrů od toskánských břehů) a francouzským ostrovem Korsika. Od severu k jihu měří kolem 8 kilometrů, od západu k východu je zhruba třikrát delší a jeho celková rozloha činí 224 kilometrů čtverečních. Z četných vrcholů ční nejvýše Monte Capanne (1 019 m n. m.), vodních toků tady teče jenom poskrovnu. Hlavní město Portoferraio (12 tisíc obyvatel) se nachází na severním pobřeží, malé letiště funguje na jihu u letoviska Marina di Campo.

Vyberte si z rozmanitých pláží na Elbě

Turistický ráj z Elby vytváří krásná příroda plná kopců a subtropické vegetace (navíc patří do NP Toskánské souostroví), členité pobřeží ukrývající řadu nádherných pláží a velice příjemné počasí a s minimálními srážkami v letním období. Velký tahák samozřejmě představuje zdejší historie, neboť právě tady strávil své první vyhnanství slavný císař a vojevůdce Napoleon Bonaparte (1815). Rekreační střediska nabízejí klid i rušnou atmosféru, vyberou si v nich však především milovníci romantické, relaxační dovolené. V nepočitatelném množství malých a velkých zálivů na pobřeží Elby (dlouhém cca 150 kilometrů) si vyberete pláž přesně podle svých představ včetně naturistických. Pláže na jihu jsou delší a často k nim přiléhají živější letoviska, proto poskytují bohaté vybavení včetně stánků s občerstvením. Nejčastěji je pokrývají oblázky, někde se vyskytuje i hrubý písek. K nejznámějším místům ke koupání se řadí pláže Cavoli, Sansone a Laconella.

Služby a aktivity na ostrově Elba

Elba.jpgVšechna elbská letoviska mají dostačující infrastrukturu zahrnující obchůdky, restaurace, dětská hřiště a půjčovny sportovních potřeb. V obcích najdete supermarkety, banky, lékárny a zdravotní střediska. K oblíbeným výletním cílům patří lanová dráha z Marciana na Monte Capanne, staré vojenské pevnosti, vyhlídky a muzea jako expozice mineralogie v San Piero in Campo. Nezapomeňte ochutnat lokální kulinářské speciality v čele s rybí polévkou saburita a cibulačkou gurgulione. Zkusit můžete i plavbu do Toskánska, kde vás čekají:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Elba

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.