Toskánsko-Emiliánské Apeniny

Lokalita: Itálie Toskánsko a Elba Toskánsko-Emiliánské Apeniny
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Národní park Toskánsko-Emiliánské Apeniny

Národní park Toskánsko-Emiliánské Apeniny (italsky Parco nazionale dell'Appennino Tosco-Emiliano) zabírá 228 kilometrů čtverečních vysokých skalních stěn a štítů, potoků, jezer a vodopádů, alpinských luk a hustých lesů. Milovníci vysokohorské turistiky si tady skutečně přijdou na své.

Toskánsko-Emiliánské Apeniny (též Etruské Apeniny) se zvedají v Severních Apeninách kolem hranice Toskánska s krajem Emilia-Romagna. Protíná je hlavní silnice z přístavní La Spezie do Reggia nell´Emilia a krčí se pod nimi rekreační letovisko Marina di Pietrasanta. Do Florencie se z nich dostanete během 2 hodin jízdy autem.

Toskánsko-Emiliánské Apeniny a jejich význačné vrcholy

K založení národního parku Toskánsko-Emiliánské Apeniny došlo v roce 2001. Jedinečný přírodní útvar v nich představuje Pietra di Bismantova u obce Castelnovo ne´ Monti. Vysoká je sice jen 1 041 metrů, zato formuje dokonalou a nepřístupnou stolovou horu jako z románu Ztracený svět A. C. Doyla.

Nejvyšším bodem Toskánsko-Emiliánských Apenin je Monte Cimone (2 165 m n. m.), v zimních měsících využívaná jako ski areál s třemi desítkami lanovek a více než 50 kilometry sjezdových tratí. V národním parku nejvýše čnějí Monte Cusna (2 121 m n. m.), Monte Prado (2 053 m n. m.) a Alpe di Succiso (2 017 m n. m.). Potkat tady můžete muflona, srnce, vlka nebo orla skalního.

  • Neváhejte tedy a navštivte Toskánsko-Emiliánské Apeniny v Toskánsku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím