Doprava a přeprava po Jamajce

Vzduchem

Pobrezni-nalada-v-Karibiku.jpg Vzhledem k malé ploše Jamajky není letecká přeprava nijak hustá, nicméně dvě mezinárodní letiště Kingston a Montego Bay jsou propojena se třemi lokálními v Ocho Rios, Negrilu a Port Antoniu. Využít vnitrostátní linku se často vyplatí, protože to může zrychlit cestu z jednoho konce ostrova na druhý až několikanásobně.

Po železnici

Železnice, jejíž síť měřila několik stovek kilometrů, byla na Jamajce zrušena v roce 1992.

Po silnici

Autobusová doprava není nijak organizována, neexistují pevné trasy ani zastávky. Vesměs se jedná o mikrobusy, které si lze hromadně pronajmout například v hotelových recepcích, popřípadě se přidat k jiné výpravě. Ceny u autobusů ani taxi nejsou pevné, a je tedy velmi vhodné smlouvat.

Na dvou i čtyřech kolech

Silniční síť zejména kolem pobřeží je velmi kvalitní, mírně zhoršené podmínky jsou jen na cestách do méně obydleného vnitrozemí. Jezdí se vlevo, provoz bývá vcelku kultivovaný a předpisový. Ve větších městech a na letištích mají pobočky renomované autopůjčovny, jejichž taxy začínají na padesáti dolarech za den, podle typu vozidla a sezóny. K řízení stačí mezinárodní řidičský průkaz a věk nad 25 let. Poměrně rozsáhlá je v turistických oblastech také síť taxislužeb.