Doprava po Kapverdách vzduchem, po vodě i po souši

Hlavní překážkou pro přepravu po Kapverdských ostrovech je jejich roztříštěnost do jednotlivých ostrovů a nepříliš rozvinutá dopravní infrastruktura. Na zájezdu s CK FISCHER podobné problémy nemusíte vůbec řešit.

Jak se dostat letadlem na Kapverdské ostrovy

Na Kapverdy se dostanete výhradně letecky, zpravidla přes portugalský Lisabon. Doba letu z Prahy na Kapverdy činí přibližně 6 hodin (v závislosti na letecké společnosti a konkrétním letu). Přistanete na jednom z kvarteta mezinárodních letišť:
  • Aeroporto Internacional Amílcar Cabral (ostrov Sal),
  • Aeroporto Internacional Aristides Pereira (ostrov Boa Vista),
  • Aeroporto Internacional Nelson Mandela (ostrov Santiago),
  • Aeroporto Internacional Cesária Évora (ostrov Sao Vicente).

Lodní doprava Kapverdy

Mezi jednotlivými ostrovy fungují (ne vždy dodržované) pravidelné přívozy a trajektové linky. Často ovšem bývají pomalejší než letecké spojení. Obvyklá výše ceny zpátečního lístku je mezi 15 až 20 euro.

Kapverdy-Lodni-preprava-je-mezi-kapverdskymi-ostrovy-velice-popularni.jpg

Silniční síť Kapverdských ostrovů

Silniční síť je na Kapverdách v celkem žalostném stavu. Na každém z obydlených ostrovů existuje zpravidla pouze jedna asfaltová hlavní silnice, dlouhá jen několik desítek kilometrů. Zbytek cest bývá nezpevněných. Přesuny po ostrovech doporučujeme nechat v režii cestovní kanceláře, resp. delegáta.

Veřejná doprava Kapverdy

V podobě autobusů funguje pouze ve dvou největších městech Praia a Mindelo. Mezi letišti a turistickými centry se můžete pohybovat několika málo pravidelnými minibusovými linkami, taxi (červený nápis „aluguer“) nebo pronajatým automobilem.

Pronájem vozu Kapverdy

Auto si bez problémů půjčíte na letištích či ve větších městech, avšak příliš tuto variantu kvůli náročným terénům, špatnému značení a časté absenci telefonního signálu nedoporučujeme. Budete-li se chtít po nezpevněných cestách dostat co nejblíže k přírodním cílům, volte vždy terénní automobil.

K pronájmu vozidla vám musí být 21 a více let a potřebujete evropský řidičský průkaz. Průměrná denní cena za terénní vůz se pohybuje okolo 60 až 80 eur.