Viňales

Lokalita: Kuba Kuba Viňales
Typ: Památka UNESCO

Náš názor

Viňales, království doutníků

Pravý kubánský doutník je jen jeden a pochází z tabákových plantáží v údolí Viňales. Stejnojmenný národní park (Valle de Vi~nales) se řadí k nejvíce navštěvovaným místům ostrova svobody. K jeho dalším tahákům patří strmé, skalnaté vápencové útvary mogoty a nástěnné malby na skále Mural de la Prehistoria. Oblast se v roce 1999 stala součástí světového dědictví UNESCO.

Národní park Viňales se rozkládá na ploše více než 110 kilometrů čtverečních v provincii Pinar del Río na západě Kuby. Nejbližší větší město Pinar del Río se nachází asi 30 kilometrů daleko, do metropole Havany to je zhruba 200 kilometrů a k pobřeží Mexického zálivu u Puerto Esperanza půlhodinku jízdy autem.

Doutníky, mogoty a malby ve Viňales

Ve Viňales najdete největší počet tabákových plantáží na Kubě a na některých soukromých farmách vám pěstování tabáku a tradiční výrob doutníků rádi předvedou. Do údolí jezdí návštěvníci obdivovat také krasové mogoty, příkré homole samostatně vystupující nad krajinu. Typicky se vyskytují v tropickém podnebném pásu a obývá je jedinečná fauna a flóra.

Mimořádnou barevnou efektností vynikají velkoplošné nástěnné malby na vápencové skále Mural de la Prehistoria, pouze motorovým člunem je dostupná jeskyně Cueva del Indio. A českého turistu může zaujmout, že právě tady se natáčel příběh Rukojmí v Bella Vista, jeden z dílů kriminálního seriálu Major Zeman.

  • Neváhejte tedy a navštivte Viňales na Kubě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím