1. Fischer.cz
  2. Kuba
  3. Kuba
  4. Podnebí a počasí

Podnebí a počasí na Kubě? Slunce, horko a minimální srážky

Kuba se nachází v tropickém podnebném pásu a její počasí výrazně ovlivňují pasáty vanoucí převážně severovýchodním směrem. Nejlepší období pro dovolenou na Kubě představuje první třetina roku, ale například v letovisku Varadero si lze užít prázdniny kdykoliv v roce.

Dlouhodobá předpověď počasí pro Kubu

Typické kubánské klima se projevuje teplotami okolo 30 stupňů, občasným silnějším větrem a také přeháňkami. Nejvíce jich bývá v období dešťů od května do října, nejméně během zimy. Kuba v zimě (prosinec a leden) je ve znamení chladnějšího počasí, na druhou stranu teploty kolem 26 stupňů jsou pro našince často mnohem příjemnější než velká vedra. Od léta hrozí nebezpečí tornád, jejichž vrcholné období nastává v září a říjnu. Průměr relativní vlhkosti v roce je 78 %.

Kuba-foto-pocasi-1.jpg

Maximální teplota 38,8 °C naměřili v Jucaritu (provincie Granma) 17. dubna 1999. Nejnižší teplota 0,6 °C se vyskytla v Bainoa 18. února 1996. Kubánci tedy neví, co to je mráz!

Kdy jet na Kubu na dovolenou

Opalování na pláži nejvíce přeje tradiční turistická sezóna od května do září. Zájemci o aktivní odpočinek a cestování by měli na Kubu letět v zimě a začátkem jara. Na ostrově je velmi vlhko, proto doporučujeme vzít si s sebou spíše volnější a prodyšné oblečení. Ve vybavení by neměla chybět ani pohodlná obuv.

Průměrné teploty na Kubě (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Kuba-vzduch.jpg

Průměrné srážky na Kubě (v mm)

Pocasi-N-Kuba-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody na Kubě (v °C)

Pocasi-N-Kuba-voda.jpg