Nejkrásnější pláže Kuby. Inspirujte se

Na pobřeží Kuby, které dosahuje délky 5 746 kilometrů, najdete 289 přírodních pláží. Na plážích severního pobřeží, které omývá Atlantský oceán, převládají tyrkysové a smaragdové zátoky s jemným pískem. Proto je oblíbenější a více navštěvované než jižní břehy u Karibiku, které často lemují skalnaté útesy (díky nimž tu však vládne zajímavější podmořský život).

Mezi nejvyhlášenější patří pláže střediska Varadero a korálových ostrovů Cayo Ensenachos – Cayo Santa María. Nejkrásnější pláž Kuby se jménem Sirena najdete na korálovém ostrově Cayo Largo v Karibském moři.

kuba-Plaz-Cayo-Coco-na-kubanskem-pobrezi.jpg

Některé hotelové pláže jsou přístupné pouze hostům příslušného ubytovacího zařízení, na ostatní pláže je vstup bezplatný. Většina hotelů zahrnuje do programu all inclusive také bezplatné užívání lehátek a slunečníků, většinou si lze pronajmout i plážové osušky (skládá se pouze vratná záloha).

Na pláž ve Varaderu neustále dohlížejí plavčíci, kteří v zájmu bezpečnosti vyhlašují zákaz koupání v případě velkých vln. Sledujte vyvěšené vlajky na pláži:

  • červená vlajka – zákaz koupání,
  • žlutá vlajka – koupání povoleno se zvýšenou opatrností,
  • zelená vlajka – koupání je bezpečné.