Víza na Kubu

Občané ČR potřebují ke vstupu na Kubu za účelem dovolené kromě platného cestovního pasu (s dobou platnosti alespoň 6 měsíců po návratu) i vízum (turistickou kartu). Vízum musí mít všichni cestující včetně dětí bez ohledu na věk. CK FISCHER Vám může zprostředkovat jeho vyřízení, nebo je možno zakoupit prostřednictvím Velvyslanectví Kuby v Praze. Pokud cestujete na přímém letu na letiště Santa Clara (SNU) lze v nouzových případech vízové karty zakoupit v destinaci na letišti Santa Clara za poplatek 70 EUR/osoba (platba na místě je možná pouze v hotovosti). Pokud cestujete do Havany (HAV) na linkovém letu s přestupem, platí povinnost zajistit si vízové karty již před odletem do destinace a karty na místě zajistit nelze.

Kuba-foto-viza.jpg

Turistická karta opravňuje k pobytu na území Kuby po dobu 90 dnů. Na Kubě ji lze na oddělení cizinecké policie prodloužit o dalších 90 dnů.

Jak funguje turistický pobyt na Kubě

Vízové karty předkládáte při vstupu do destinace a zároveň při odletu z destinace. Kartu nebo její část je nutné si ponechat po celou dobu u sebe. Každý cestující je dále povinen před cestou vyplnit vstupní migrační formulář na adrese www.dviajeros.mitrans.gob.cu. V tomto formuláři je nutno uvést místo pobytu na Kubě. Na Kubě platí přihlašovací povinnost. V případě ubytování v hotelu ohlašuje turistu provozovatel.

(Zdroj: webové stránky MZV.)