Malta National Aquarium

Lokalita: Malta Malta Malta National Aquarium
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Za mořskou přírodou do Národního akvária Malta

Máte-li rádi podmořský svět, neváhejte a navštivte Malta National Aquarium, jednu z nejnovějších atrakcí ostrova. Na ploše zhruba 20 tisíc čtverečních metrů zahrnuje jednotlivé expozice, dětské hřiště, plážový klub, potápěčskou školu, prodejnu suvenýrů, restauraci, parkoviště, laboratoře a informační kiosek.

Architektonicky povedenou budovou Malta National Aquarium ve tvaru zakřivené mořské hvězdice najdete na severním výběžku letovisek BugibbaQawra. Dobré spojení k němu zajišťuje okružní silnice rekreačními středisky i autobusová linka z hlavního města Valletty.

V akváriu uvidíte pestrý výběr podmořské fauny

Malta National Aquarium nabízí 41 expozic zaměřených na ryby Středozemního moře i světových oceánů a dále na plazy, hmyz a obojživelníky. Nechybí repliky historických artefaktů (i s přístavem Vallettou), které lze nalézt v mořích kolem maltských ostrovů.

V hlavní nádrži s průměrem 12 metrů se prohánějí druhy z Indického oceánu a Pacifiku včetně různých žraloků, úhořů, korálových a dalších exotických ryb. Návštěvníkům s nimi umožňuje mnohem lepší kontakt průchozí tunel. Trojice sladkovodních nádrží ilustruje krásu malých ostrovů GozoComino.

  • Neváhejte tedy a navštivte National Aquarium na Maltě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím