Praktické informace Mauricius

Covid-19, podmínky cestování Mauricius

Načítám...

Elektrický proud 

Napětí elektrického proudu je 220 V. Nejužívanější jsou tu britské tříkolíkové zásuvky, ale často narazíte i na evropské dvoukolíkové. Většinou v hotelu bývá k dispozici adaptér.

 

Voda

Pitná voda teče jen v kvalitních hotelech. Pokud se ubytujete v těch méně kvalitních, pijte raději jen vodu balenou. Také vám doporučujeme, abyste se vyhýbali nepasterizovaným mléčným výrobkům a místní ovoce před požitím pečlivě umyli.

 

Opalování 

Počítejte s tím, že na Mauriciu je slunce velmi ostré. Samozřejmostí by proto měl být opalovací krém s vysokým faktorem a během dne dostatečný přísun vody. Opalování bez vrchního dílu plavek si odpusťte. Nejen, že byste tím mohli pohoršovat místní, ale navíc by vám mohla hrozit i pokuta. 

 

Kriminalita

Mauricius je jednou z nejbezpečnějších zemí, i přesto se tu však vyskytují zloději. Pozor si dejte zejména na Ile aux Cerfs a na hlavním tržišti v Port Louis. Pokud máte u sebe větší finanční obnos, cennosti a osobní věci, dejte si je raději do hotelového trezoru, který je většinou součástí vybavení pokoje.

Doporučujeme mít zavazadla a příruční tašky vždy u sebe a na očích. Zbytečně neukazovat cenné předměty na veřejnosti a raději vůbec nenosit drahé šperky. Nikdy nenechávat otevřený automobil a už vůbec ne s věcmi volně položenými na sedadlech. Doklady a větší hotovost nenosit při sobě a využít hotelový trezor. Udělat si fotokopie dokladů, důležité kontakty mít napsané i mimo mobilní telefon pro případ ztráty.

 

Zavazadla

Když zjistíte, že vaše zavazadlo bylo poškozeno nebo s ním je něco v nepořádku, kontaktuje leteckou společnost a škodu nahlaste nejpozději do 7 dnů. Pokud tak neučiníte, náhrada škody je vyloučena.