×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Mosambik
  2. Nampula
  3. Místa
  4. Gorongosa

Gorongosa

Lokalita: Mosambik Nampula Gorongosa
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Národní park Gorongosa

Národní park Gorongosa představuje skutečný ráj pro ohromné množství, často endemické zvěře včetně 500 druhů ptáků. A to ještě není nic proti období před občanskou válkou, kdy se mu přezdívalo „Archa Noemova“.

Mosambický hárodní park Gorongosa se rozkládá na jižním konci Východoafrické příkopové propadliny uprostřed země. Řekami (jako Nhandugue) ho zásobuje masiv Gorongosa s nejvyšší horou Gogogo (1 863 m n. m.) na západě. Z letiště v Beiře je to ke vstupní bráně chráněné oblasti 100 kilometrů vzdušnou čarou, z Pemby 900 kilometrů.

Bohatý život v národním parku Gorongosa

Národní park Gorongosa má rozlohu zhruba 4 tisíce kilometrů čtverečních a díky sezónním záplavám ukrývá celou řadu odlišných ekosystémů. Najdete zde rozsáhlé savany, neproniknutelné deštné pralesy, vápencové rokle, bažiny i náhorní plošiny. Jezero Urema v srdci rezervace má během období dešťů plochu 200 kilometrů čtverečních, v období sucha se zmenší dvacetkrát.

První pokusy o ochranu tohoto přírodního území se datují do 20. let 20. století. K vyhlášení národního parku Gorongosa došlo v roce 1960. Dnes tady můžete díky kempu, ptačím pozorovatelnám a pěšímu safari s průvodcem sledovat divoká prasata, vodušky velké, lvy, hrochy, jeřáby královské, pakoně, antilopy impaly či buvoly.

  • Neváhejte tedy a navštivte NP Gorongosa v Mosambiku.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím