1. Fischer.cz
  2. Omán
  3. Omán
  4. Podnebí a počasí

Počasí v Ománu: kdy jet?

Na dovolenou do Ománu nejlépe v zimě

Ideální čas pro zájezd do Ománu představují zimní měsíce, kdy v zemi panuje velice příjemné počasí – ohřejete se, ovšem bez urputných letních veder. Toužíte-li po zimní dovolené v teple, Omán je díky svým klimatickým podmínkám řešení na jedničku.

Nejlepší období k prožití dovolené v Ománu je tedy relativně chladnější perioda od října do dubna až května. Teploty lákají k odpočinku na pláži, zároveň však dovolují výlety za zajímavostmi sultanátu.

Hlavní sezóna: únor až duben
Vedlejší sezóna: květen až leden

Průměrné teploty v Ománu (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Oman-vzduch.jpg

Průměrné srážky v Ománu (v mm)

Pocasi-N-Oman-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody v Ománu (v °C)

Pocasi-N-Oman-voda.jpg

Počasí v Ománu je ideální po celý rok

Omán leží na rozhraní subtropického a tropického pásma a počasí tady je poměrně rozmanité. U pobřeží bývá horké a vlhké, ve vnitrozemí naopak suché, s tropickými teplotami překonávajícími v létě i 50 °C. Průměrně však ručička teploměru v Ománu šplhá k 35 °C, výjimkou u moře nejsou ani vedra kolem 40 °C.

V zimě se teploty pohybují v rozmezí od 28 do 35 °C. Od července do srpna panuje monzunové období s vysokou vlhkostí vzduchu. Období dešťů se v Ománu říká al khaleef.

Co s sebou do Ománu k moři i na výlet

Základ pohodové dovolené v ománském vedru tvoří oblečení z prodyšných, nejlépe přírodních materiálů. A hodit se vám bude i: 

  • pokrývka hlavy,
  • pohodlná plážová obuv,
  • sluneční brýle s ochranným filtrem,
  • oděv zakrývající ramena a kolena (na výlety mimo hotel).