Nejkrásnější pláže Ománu

Ománské pláže

Vydejte se za nejkrásnějšími plážemi Ománu! Na následujících řádcích vám přestavíme nejoblíbenější z nich.

Pláže v oblasti Salalah

Pláž Ad Dahariz

Překrásná písečná pláž Ad Dahariz se nachází na okraji letoviska Salalah. Dlouhé a široké pobřeží s bílým pískem představuje ideální místo k odpočinku na pláži i vodním sportům.

Pláž Rakhyut

Široká písečná pláž Rakhyut se táhne nedaleko hranic s Jemenem. Návštěvníci zde mohou využít možnosti plážových i vodních sportů.

Pláže Mughsall a Al Fazaya

Obě pláže se považují za nejkrásnější v Ománu. Pláž Mughsall leží asi 40 kilometrů západně od města Salalah, je 4 kilometry dlouhá a výjimečná díky nedalekým jeskyním Marneev s přírodními mořskými gejzíry. Při silném přílivu a příhodných proudech tryskají až do výšky 5 metrů. Pláž Al Fazaya se nachází cca 40 kilometrů západně směrem k jemenským hranicím.

Pláže v oblasti Mirbatu

Pokud jste příznivci potápění a šnorchlování, doporučujeme zamířit právě sem. Pláže kolem Mirbatu jsou přírodní, lemují je útesy a podloží mají převážně skalnaté a kamenité. V průzračné vodě budete mít ideální podmínky pro pozorování rozmanité podmořské fauny.

Pláž Shuwaymiyah

Ománské pláže30 km dlouhou písečnou pláž Shuwaymiyah obklopuje jedna z nejhezčích ománských scenérií – Wadi Shuwaymiyah. Ve zdejších vodách lze pozorovat delfíny a želvy.

Pláže v oblasti Duqm

Pláž Ras Madrakah

Romantická pláž Ras Madrakah leží u města Duqm. V blízkosti pláže se nacházejí hotely střední kategorie i luxusní resorty.

Pláže v oblasti Maskatu

Pláž Ras Al Jinz

Pláž Ras Al Jinz je nejen oblíbeným místem pro odpočinek na pláži, ale především jedinečnou lokalitou, ve které hnízdí chráněná želva Chelonia mydas.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím