Nejkrásnější pláže Ománu

Ománské pláže

Vydejte se za nejkrásnějšími plážemi Ománu! Na následujících řádcích vám přestavíme nejoblíbenější z nich.

Pláže v oblasti Salalah

Pláž Ad Dahariz

Překrásná písečná pláž Ad Dahariz se nachází na okraji letoviska Salalah. Dlouhé a široké pobřeží s bílým pískem představuje ideální místo k odpočinku na pláži i vodním sportům.

Pláž Rakhyut

Široká písečná pláž Rakhyut se táhne nedaleko hranic s Jemenem. Návštěvníci zde mohou využít možnosti plážových i vodních sportů.

Pláže Mughsall a Al Fazaya

Obě pláže se považují za nejkrásnější v Ománu. Pláž Mughsall leží asi 40 kilometrů západně od města Salalah, je 4 kilometry dlouhá a výjimečná díky nedalekým jeskyním Marneev s přírodními mořskými gejzíry. Při silném přílivu a příhodných proudech tryskají až do výšky 5 metrů. Pláž Al Fazaya se nachází cca 40 kilometrů západně směrem k jemenským hranicím.

Pláže v oblasti Mirbatu

Pokud jste příznivci potápění a šnorchlování, doporučujeme zamířit právě sem. Pláže kolem Mirbatu jsou přírodní, lemují je útesy a podloží mají převážně skalnaté a kamenité. V průzračné vodě budete mít ideální podmínky pro pozorování rozmanité podmořské fauny.

Pláž Shuwaymiyah

Ománské pláže30 km dlouhou písečnou pláž Shuwaymiyah obklopuje jedna z nejhezčích ománských scenérií – Wadi Shuwaymiyah. Ve zdejších vodách lze pozorovat delfíny a želvy.

Pláže v oblasti Duqm

Pláž Ras Madrakah

Romantická pláž Ras Madrakah leží u města Duqm. V blízkosti pláže se nacházejí hotely střední kategorie i luxusní resorty.

Pláže v oblasti Maskatu

Pláž Ras Al Jinz

Pláž Ras Al Jinz je nejen oblíbeným místem pro odpočinek na pláži, ale především jedinečnou lokalitou, ve které hnízdí chráněná želva Chelonia mydas.