Pláže

Ománské plážeVydejte se za nejkrásnějšími plážemi Ománu!

Pláž Ad Dahariz

Tato překrásná písečná pláž se nachází v oblasti Salalah. Dlouhé a široké pobřeží s bílým pískem je ideálním místem k odpočinku na pláži i vodním sportům.

Pláže Mughsall a Al Fazaya

Obě pláže jsou považovány za nejkrásnější v Ománu. Pláž Mughsall leží asi 40 kilometrů západně od města Salalah, je 4 kilometry dlouhá a výjimečná díky nedalekým jeskyním Marneev s přírodními mořskými gejzíry. Při silném přílivu a příhodných proudech tryskají až do výšky 5 metrů. Pláž Al Fazaya se nachází v oblasti Salalah cca 50 kilometrů směrem k jemenským hranicím.

Pláž Rakhyut

Širokou písečnou pláž naleznete v oblasti Z̧ufār. Návštěvníci zde
mohou využít možnosti plážových i vodních sportů.

Pláž Ras Madrakah

Romantická pláž Ras Madrakah leží u města Duqm. 
V blízkosti pláže se nacházejí hotely střední kategorie i luxusní resorty. 

 

Ománské pláže

Pláž Ras Al Jinz

Pláž Ras Al Jinz je nejen oblíbeným místem pro odpočinek na pláži, ale především jedinečnou lokalitou, ve které hnízdí chráněná želva Chelonia mydas.

Pláž Shuwaymiyah

30 km dlouhá písečná pláž je obklopena jednou z nejhezčích ománských scenérií - Wadi Shuwaymiyah. Ve zdejších vodách je možno pozorovat delfíny a želvy.

Pláže v okolí Mirbatu

Pokud jste příznivci potápění a šnorchlování, doporučujeme zamířit právě sem. Pláže jsou zde přírodní a lemované útesy, podloží převážně skalnaté a kamenité, a tak tu v průzračné vodě budete mít ideální podmínky pro pozorování rozmanité podmořské fauny.


Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím