Objevte tropický svět severu Latinské Ameriky

Panama je stát nacházející se na pomezí Jižní a Střední Ameriky, který na východě sousedí s Kolumbií a na západě s Kostarikou. K Panamě dále patří také Perlové souostroví a ostrovy Bocas del Toro.

Nejvyšší hora Panamy, Volcán Barú (někdy také nazývaný Chiriquí, 3 474 m n. m.), se nachází ve vulkanickém pohoří Cordillera de Talamanca, které se táhne západní částí země až na území Kostariky. Východem postupuje horské pásmo Serrania de Tabasará, které končí v podstatě až u Panamského průlivu. Až na poloostrov Azuero je z geografického hlediska v okolí horského pásma krajina převážně nížinatého charakteru.

Směrem na východ od Panamského průlivu utváří krajinu dva horské oblouky, které ohraničují největší panamskou nížinu. Více než jednu třetinu panamského území tvoří národní parky s bohatou a rozmanitou exotickou přírodou.

Hlavním městem je Ciudad de Panamá. Panamský průplav mezi Atlantským a Tichým oceánem má obrovský význam v námořní dopravě a je zároveň oblíbenou atrakcí turistů. K Panamě dále patří také Perlové souostroví a Bocas del Toro.

panama-Jezero-Gatun-patri-k-dominantam-panamskeho-vnitrozemi.jpg