Estádio Algarve

Lokalita: Portugalsko Algarve Estádio Algarve
Typ: Sportoviště

Náš názor

Estádio Algarve, sportovní svatostánek ve tvaru mořské perly

Španělsko tady ve skupině A porazilo Rusko, to zdolalo pozdější šampióny z Řecka a ve čtvrtfinále Nizozemsko vyřadilo Švédy v penaltovém rozstřelu. Řeč je o fotbalovém stadiónu Estádio Algarve, postaveném u příležitosti konání mistrovství Evropy EURO 2004. Naše reprezentace na něm tehdy slavně dokráčela až do semifinále.

Estádio Algarve s kapacitou 30 tisíc diváků stojí zhruba v polovině cesty mezi městy Faro a Loulé na jihu Algarve. Pyšní se výhodnou polohou u dálnice i železnice a pouze 12 kilometrů od mezinárodního letiště.

Kopaná, koncerty a jiná kultura

Estádio Algarve je sice primárně fotbalový stánek, avšak hostí i hudební produkce, festivaly a další akce. Patří k nejvyužívanějším v Portugalsku a často je dokonce uváděn jako příklad středně velkého stadiónu pro univerzální, regionální využití.

Stadión s lehkou, vzdušnou architekturou symbolizující námořní tradice Algarve a respektující okolní krajinu občas využívá i portugalská reprezentace. Momentálně slouží též jako dočasný domácí stadion reprezentace Gibraltaru, která zde také sehrála svůj první oficiální zápas (se Slovenskem 19. listopadu 2013).

  • Neváhejte tedy a navštivte Estádio Algarve v Algarve.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím