Nejhezčí pláže Algarve

Vydejte se poznávat místní plážové favority. Na portugalském Algarve snad není jediná nehezká pláž, přesto přinášíme několik osvědčených tipů, pokud se vydáte dál od hotelu. K nejkrásnějším plážím ve vašem okolí bude jistě patřit Praia da Falésia. Pokud se vám nebude chtít cestovat daleko, je to nejlepší volba.

Alcoutim

Turisté dlouho toto místo opomíjeli, snad proto, že tato pláž se nachází u místní řeky. Na kráse jí to ale nijak neubírá a pro návštěvníky má vše, co si od relaxace na pláži mohou přát: palmové slunečníky, lehátka, občerstvení a dokonce i plavčíka.

Ilha de Barreta

Pokud vám nevadí si za plážovými radovánkami i kousek popojet, pak vězte, že tento výlet za to opravdu stojí. Pláž lemuje ostrov v Parque Natural da Ria Formosa, kam se dá pravidelně dostat lodí.

Algarve-Uchvatne-plaze-Algarve-stoji-za-dovolenou.jpg

Ilha de Tavira

Málokterá pláž se krásou vyrovná Ilha de Tavira. Kdo sem jednou zavítá, nebude chtít tento magický kus pobřeží opustit. Pokud jsou vám navíc v letních parnech plavky příliš, jistě vás potěší, že jeho část je nudistická.

Meia Praia

Jedna z největších a zároveň také nejoblíbenějších pláží na Algarve. Fungují zde restaurace, centrum vodních sportů i plážové bary.

Odeceixe

Menší, asi 3,5 kilometrů dlouhá pláž potěší zejména surfaře. Pokud byste si chtěli jízdu na prkně vyzkoušet poprvé, přímo na pláži lze využít surfařskou školu a základy si tak osvojit s profesionálními instruktory.

Praia da Arrifana

Vydejte se do zátoky chráněné černými útesy. Písečná pláž se světlým pískem je přímo stvořená ke slunění i plážovým hrátkám. Pokud máte raději skákání do vln než klidnou hladinu, pak se sem určitě podívejte.

Praia da Bordeira

Tady se ukrývá ráj milovníků skákání do vln i jízdy na surfu. Místa je tu pro každého dost, nemusíte mít tedy strach, že by snad ve vodě byla hlava na hlavě. Pobřeží lemují útesy zbarvené do hněda a červena, při odpočinku na jemném písku tak budete moci obdivovat místní hříčky přírody.

Algarve-plaze-infografika-FINAL.jpg

Praia de Dona Ana

Chcete mít z dovolené ty nejkrásnější fotografie? Pak doporučujeme právě tuto pláž, jejíž panorama dotváří skalní útvary zářící zlatě už z dálky. Vaše album tak obohatí o nejeden skvostný pohled.

Praia da Falésia

Krásná a dlouhá písečná pláž lemovaná pestrobarevnými útesy, to je Praia de Falésia. Leží přibližně 10 kilometrů od Albufeiry a dostanete se k ní z parkoviště nad útesy. Dolů se dá pohodlně sejít po schodech. V hlavní části pláže jsou k dispozici lehátka a slunečníky.

Praia da Galé

Jestliže plánujete půjčení vozu a cestování západní oblastí Algarve, je Praia de Galé ideální pro přestávku na odpočinek, osvěžení a koupání. Přestože se masová turistika těmto místům vyhýbá, můžete si tu zkusit i vodní sporty.

Vale Figueira

Zde si dopřejete opravdové soukromí. Turistů sem jezdí poskrovnu a tak tu budete mít nerušený klid. Pláž leží asi 15 minut jízdy od města Aljezur a dostanete se na ni po prašných cestách.