Caniçal

Lokalita: Portugalsko Madeira Caniçal
Typ: Město

Náš názor

Caniçal, velrybám nadohled

Nejvýchodnější madeirská obec Caniçal byla kdysi centrem zdejšího velrybářského průmyslu. Dnes je převážně turistickým centrem s možností pozorování velkých kytovců a s nádhernou krajinou, především na skalnatém poloostrově Sao Lourenco.

Caniçal (asi 4 tisíce stálých obyvatel) leží na východě Madeiry, zhruba 10 kilometrů od mezinárodního letiště Aeroporto da Madeira Cristiano Ronaldo a 25 kilometrů od hlavního města Funchalu. Nejbližší letoviska v okolí jsou Machico, Santa Cruz či Caniço do Baixo.

Na výpravě za bílou velrybou

Lov velryb se v Caniçalu zastavil až v roce 1981, kdy byly vody kolem Madeiry vyhlášeny rezervací mořských savců. V kancelářích staré velrybářské společnosti dnes sídlí Museu da Baleia (Muzeum velrybářství). Právě tady se natáčely scény pro film Johna Hustona Moby Dick (1956) s Gregory Peckem v hlavní roli.

Návštěvníky přitahuje především úžina mezi ostrovy Ponta de Sao Lourenço a Desertas, kterou velryby každým rokem táhnou. Ovšem i procházka pro četných skaliscích s řadou dalekých vyhlídek stojí za to.

  • Neváhejte tedy a navštivte Caniçal na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím