Dovolená na Kefalonii plná sportu, aktivit a zábavy

Sport na Kefalonii

Kefalonie, to jsou především krásné pláže a u nich, ve větších letoviscích, nabídka vodních sportů (jízda na banánech, vodních lyžích nebo skútru, surfování, paragliding apod.). Jsou zde ideální podmínky pro plavání, díky křišťálově čisté vodě můžete vyzkoušet šnorchlování i potápění.

K dispozici jsou také sportoviště pro suchozemské pohybové aktivity. Najdete tady hřiště na plážový volejbal, tenisové kurty, fotbalová hřiště a půjčovny sportovního náčiní nejrůznějšího zaměření. Kolem ostrova jsou pořádány plavby lodí za odpočinkem i poznáním.

Recko-10-Kefalonie-Tradicni-rybarske-lode-na-Kefalonii.jpg

Co pěkného si odvézt z Kefalonie

Na Kefalonii určitě navštivte některou z lokálních tržnic (vyhlášená je například ta v letovisku Argostoli) a zakupte výrobky z místní produkce. Chybět by mezi nimi nemělo víno Robola, jehož lahodná chuť je proslulá daleko za hranicemi ostrova.

Zábava a noční život

I když Kefalonie nepatří k destinacím populárním kvůli nočnímu životu a bujaré zábavě, ve větších rekreačních střediscích rozhodně ani v tomto směru strádat nebudete. Hodně živo je například v letovisku Skala, v přístavu Lixouri či v nádherném Fiskardu na severním pobřeží. Nejrušnější ulice s mnoha obchůdky, hospůdkami a bary najdete v ostrovní metropoli Argostoli.

A kdy se v kefalonských resortech slaví státní a náboženské svátky? Stejně jako v celém Řecku, ostatně podívejte se na přehled řeckých svátků.