Skala

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Skala, dovolená bez mráčků

K nejmalebnějším rekreačním střediskům Kefalonie patří i nevelká Skala. Nachází se na jejím jihovýchodě, proto z ní lze pozorovat nedaleký Zakynthos i pevninské Řecko. Do ostrovní metropole Argostoli je to necelých 40 kilometrů, ještě o něco blíže bylo vybudováno mezinárodní letiště Anna Pollatou.

Přijměte pozvání k relaxaci na plážích u Skaly

Skala má jenom několik stovek stálých obyvatel, avšak svým významem se již dávno zařadila mezi nejdůležitější turistické lokality na Kefalonii. Kromě nádherného Jónského moře k tomu výrazně přispívá i okolní krajina, z níž nad linií vinohradů a borovicových hájů ční vysoké kopce pohoří Ainos. Pro milovníky lenošení na pláží, ale též aktivní, vycházkami a sportem naplněné dovolené je to učiněný ráj.

Skala se proslavila svým nádherným pobřežím. Přímo podél letoviska se táhne pohádková Skala beach pokrytá směsicí sytě žlutého písku a drobných oblázků. Disponuje lehátky se slunečníky, nabídkou vodních sportů a za svou kvalitu získala Modrou vlajku. Velmi pěkná je také písečná pláž Kaminia s mírným klesáním do vody, občasnými balvany a výhledy na bílé útesy v dáli i na kopce ve vnitrozemí.

Další rekreační střediska poblíž Skaly

Na procházce napříč Skalou

Skala.jpgNabídka aktivit ve Skale zahrnuje potápění, plavbu lodí, vyjížďku na koni nebo turistiku. Na zájemce o památky čekají zbytky románské vily, trosky Apollonova chrámu či byzantský kostel sv. Anastasie. Poměrně rušný noční život podporují oblíbené bary jako Captain´s Bar, My Way, Akri Seaside nebo BB´s Bar. Nechybí však ani restaurace, minimarkety, bankomat a dětské hřiště. Co zajímavého uvidíte kolem Skaly?

Zobrazit podrobné informace