Lixouri

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Lixouri, dovolená plná malebných zákoutí

Druhé největší město Kefalonie a význačné letovisko Lixouri leží na východním pobřeží poloostrova Paliki, jehož je i administrativním centrem. Na druhé straně přiléhajícího Argostolského zálivu se rozkládá ostrovní metropole Argostoli, během 25 minut dosažitelná lodí. Po silnicích jsou všechna zdejší zajímavá místa přeci jen pomaleji dostupná.

Pláže u Lixouri jsou zbarvené do oranžova

Řecké rekreační středisko Lixouri má kolem 4 tisíc stálých obyvatel a stejně jako většina kefalonských sídel bylo postiženo ničivým zemětřesením v roce 1953. To již však dávno bylo populární turistickou destinací, v níž si odpočinul například i význačný skladatel Richard Strauss. Dnes sem jezdí především rodiny s dětmi, využívající pohodové atmosféry a krásných pláží v okolí.

Jižním i severním směrem od Lixouri se táhne pás pěkných pláží se sytě zbarveným pískem. Neoplývají výraznými rozměry, zato křišťálově čistou vodou, klidem a výhledy na hory na protějších březích. Vyhlášená z nich je především pláž Lepeda asi 3 kilometry jižně od letoviska, disponující restauracemi, sprchami či slunečníky s lehátky, a ozvláštněná několika nevelkými, leč bizarními skalními útvary. Ještě více na jih se ukrývá nádherná, romantická pláž Xi.

Další rekreační střediska poblíž Lixouri

Klídek, slunce a pohoda v Lixouri

Lixouri-2.jpgStřed Lixouri kolem náměstí Eth. Antistaseos, stejně jako pobřežní ulice lemující roztomilý přístav, nabízí řadu obchůdků, restaurací, taveren a dalších podniků. Nechybí minimarkety, pošta, bankomaty, půjčovny automobilů ani lékárna. Okolní svahy lákají k nenáročným procházkám a v malinkých vesničkách můžete poznat běžný život zdejších obyvatel. Za větším ruchem a noční zábavou se musíte vydat do metropole Argostoli. Inspirujte se k zábavě a aktivitám kolem Lixouri:

Zobrazit podrobné informace