Rethymnon

Lokalita: Řecko Kréta Rethymnon
Typ: Město

Náš názor

Pozvánka do starobylého Rethymna

Hlavní atrakcí řeckého města Rethymnon je benátský přístav s molem a majákem. V přístavišti je řada příjemných kaváren a taveren včetně skvělých rybích restaurací. Nad městem se vypíná masivní benátská pevnost zvaná Fortezza. Dodnes se dochovalo vnější zdivo a v létě tu můžete navštívit četná kulturní představení.

Rethymno je třetím největším krétským městem co do počtu obyvatel. Najdete ho u pobřeží Krétského moře, na západní polovině ostrova. V okolí láká k prožití nádherných prázdnin celá řada letovisek jako Skaleta nebo Panormos. Metropole Heraklion leží přes hodinu cesty východním směrem.

Nenechte si ujít starobylé jádro Rethymnonu

Staré město najdete v centru. Jestliže se budete procházet jeho uličkami, dojdete určitě i k malému náměstí Platía Títou. Obklopuje ho řada hospůdek, v jejichž středu se skví překrásná kašna Rimondi.

Nedaleko odtud, v ulici Odós Vernardo, stojí mešita paši Neranzy se třemi kopulemi a minaretem, z něhož budete mít úchvatný výhled na celé město. Ve stejné ulici uvidíte i typické benátské domy s dřevěnými balkony, které přestavěli Turci.

Pokud chcete navštívit místní muzeum, budete muset do vězení. Archeologické muzeum je totiž zřízeno právě v bývalé benátské věznici. Uvidíte tu nálezy z okolí Rethymna od epochy minojské až po období klasické. Mezi skvosty patří například malované sarkofágy z mykénského pohřebiště v Arméni.

  • Neváhejte tedy a navštivte město Rethymnon na ostrově Kréta.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím