Panormos/Rethymnon

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Panormos, klidná dovolená na božské Krétě

Maličké, o to více půvabné turistické letovisko Panormos (Panormo) se rozkládá na severozápadním pobřeží největšího řeckého ostrova Kréta. Leží asi 15 kilometrů východně od historického města Rethymnon se spoustou památek. Rethymnon se nachází zhruba uprostřed vzdálenosti 140 kilometrů, která od sebe dělí Heraklion a Chanii, dvě nejlidnatější města regionu s mezinárodními letišti.

Panormos ukrývá půvabné pláže v zátokách

Z krétských letovisek patří Panormos k těm nejklidnějším, to mu však na zajímavosti vůbec neubírá. Dovolenou zde ocení především turisté, kteří si chtějí dobře odpočinout, mají rádi své soukromí, doteky historie a nestojí o rušná střediska, kde potkáte takříkajíc hlavu na hlavě. Panormos je také ideálním místem pro romantickou dovolenou v páru.

Přímo ve středisku Panormos se nachází několik nádherných písečných pláží (Limni Beach, Sfagia Beach). Vstup do vody je pozvolný, tudíž si zde koupání bez obav užijí i začínající plavci, anebo například starší lidé. Vodních a plážových aktivit však na výběr moc není, akčním jedincům doporučujeme poohlédnout se po nějaké živější lokalitě.

Další rekreační střediska poblíž Panormos

Tradiční atmosféra rybářské vesničky Panormos

Panormos.jpg

V Panormas nenajdete obrovské luxusní hotely se stovkami pokojů. Funguje tu spíše několik menších komplexů a penzionů. Rovněž možností nakupování je poskrovnu. To nejnutnější však ve zdejších marketech nakoupíte, k dispozici je dokonce i banka. Bývalá rybářská vesnička si zkrátka zachovala svůj původní ráz a pár místních taveren jako Zeus, Kostas či Akti vám nabídne o to chutnější tradiční řecké dobroty. Poloha Panormasu nabízí množství zajímavých výletních cílů. Co můžete navštívit:

Zobrazit podrobné informace