Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Rethymnon, historie Kréty během jedné dovolené

Město Rethymnon (Rethymno) se nachází přímo uprostřed severního pobřeží řeckého ostrova Kréta, ve stejnojmenném regionu, který je jednou ze čtyř zdejších územních jednotek. Tento přístav je se svými více než 30 tisíci obyvateli třetím nejlidnatějším sídlem ostrova a leží zhruba 80 kilometrů západním směrem od metropole Heraklion. Nad městem se pomalu zvedá nejvyšší krétské pohoří Idi (vrchol Psiloritis má 2 456 metrů).

Nejhezčí pláže Rethymnonu

V Rethymnonu se pozůstatky nejrůznějších kultur, posbírané za stovky let, spojují v jeden nezapomenutelný celek. Město vyrostlo na troskách starověkého minojského města Rithymna. Nejstarší archeologické památky však napovídají, že tato oblast byla osídlena již v neolitu. Město platí za symbol boje za nezávislost a svobodu z dob benátské a turecké nadvlády.

Pobřeží přístavu lemuje písečná pláž, v tomto úseku zčásti pokrytá též oblázky. Dosahuje délky 12 kilometrů a postupně míjí další navazující letoviska (např. Platanias). Pláž nabízí bohaté vyžití v podobě vodních a plážových sportů a také občerstvení v plážových barech a tavernách. V její bezprostřední blízkosti se nachází několik hotelových komplexů.

Další rekreační střediska poblíž Rethymnonu

Památky, turistika a zábava v Rethymnonu

Rethymnon.jpg

Rethymnon zaujme starými tureckými domy a mešitami, ale také spoustou staveb z benátské doby. Chloubou města je benátská pevnost Fortezza, citadela ze 13. století., kterou začali Benátčané stavět na obranu proti Turkům. Kolem městského parku najdete ve starých uličkám velké množství obchodů, minimarketů, restaurací, barů a dalších zábavních podniků. Dalšími zajímavostmi v Rethymnonu jsou:

  • kašna Arimodi ze 17. století s korintskými hlavicemi a majestátnými lvy chrlícími vodu,
  • archeologické muzeum situované v bývalé věznici,
  • fakulta sociálních věd Krétské univerzity sídlící v centru,
  • blízké největší sladkovodní jezero ostrova Kournas, v němž se dá i koupat.

  • Zpět na přehled informací o Krétě a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Rethymnon