Plakias

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Plakias, dovolená plná pláží na klidném místě

V západní části jižního pobřeží Kréty, pod horami Kyrimianou (815 m n. m.) a Kouroupa (984 m n. m.) leží oblíbené letovisko Plakias. Do mělké zátoky Libyjského moře tady ústí řeka Kotsifou a na dosah se ukrývají podhorské vísky Sellia, Asomatos a Myrthios. Hlavní město Heraklion s mezinárodním letištěm (na opačné, severní straně ostrova) je odsud po vedlejších, úzkých silničkách 35 kilometrů daleko.

Další blízká rekreační střediska:

Za plážemi do Plakias

Původní rybářská vesnička Plakias se v 70. letech minulého století začala postupně měnit v moderní, avšak klidné turistické letovisko s absencí bujného nočního života. I bez tradičního historického centra tady díky nádherným plážím, čarokrásné přírodě a spoustě možností k trávení volného času prožijete příjemnou dovolenou.

Plakais se pyšní jednou z největších pláží na celé Krétě. Dosahuje délky asi 3 kilometry a díky šířce kolem 50 metrů je zároveň i dost prostorná. Kromě lehátek a slunečníků jsou tu k dispozici sprchy, jižní cíp zvaný Paligremnos Beach využívají naturisté. Západně od letoviska se táhne Souda Beach, která je více chráněna před severním větrem. Východně objevíte pláže Damnoni a Amoudi.

Udělejte si z Plakias pěší výlety za vyhlídkami

Plakias.jpgPlakias je nevelké středisko, kde hlavní část služeb poskytují přímo jednotlivá ubytovací zařízení. Přesto se zde najde několik krámků a minimarketů, hned u moře fungují dvě skvělé taverny Tasomanolis a Gialos, nechybí ani pošta a lékárna. K procházce na východ od pláže láká tunel vytesaný ve skále k bývalému molu, kde se nakládal vytěžený antracit. Lze odtud přehlédnout celou zátoku.

Co ještě dělat v Plakias a okolí? Inspirujte se:

  • Vydat se k bývalým větrným mlýnům
  • Prohlédnout si klášter Preveli obklopený hájem datlových palem
  • Rozhlédnout se z vyhlídky na 433 metrů vysokém kopci Timeos Stavros

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Plakias

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím