Báječné pláže Kréty

Pláže na Krétě se řadí k nejhezčím v Řecku. Svědčí o tom značný počet udělených Modrých vlajek a časté vysoké umístění v hodnocení prestižních světových webů. Pláže na jihu ostrova jsou prudké, naproti tomu na severním pobřeží se do vody svažují zvolna a jsou proto vhodnější pro děti, seniory a neplavce.

Pláže na severozápadním pobřeží Kréty

Falassarna

Široká písečná pláž Falassarna (Falasarna) leží v oblasti plné olivových hájů úplně na západě Kréty. Zásluhou své rozlehlosti nabízí relativní klid, horská panoramata zvyšují její magičnost. V minulosti ji dokonce zvolili nejlepší pláží celého Řecka.

Kreta-plaze-1.jpg

Stalos

Jedno z nejoblíbenějších letovisek s rozvinutou infrastrukturou a řadou hotelových komplexů západně od Chanie nabízí krásnou Stalos Beach. Na délku měří necelé 2 kilometry, pokrývá ji jemný písek a nechybí ani dozor plavčíka.

Balos

Jedinečná pláž Balos se ukrývá v romantické zátočině skalnatého poloostrova Gramvousa. Navazuje na ni laguna stejného jména, pyšní se bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Přístup umožňuje kamenitá silnice nebo loď z Kissamosu.

Kreta-plaze-2.jpg

Perivolia

Pláž Perivolia patří (spolu se sousední Missiria Beach a Adelianos Kampos) do dlouhého systému písečných pláží v blízkosti města Rethymnon.

Adelianos Kampos

Krásná dlouhá pláž u města Rethymnon s mnoha turistickými zařízeními.

Pláže na severovýchodním pobřeží Kréty

Sarantaris

Jedna z mnoha menších pláží poblíž populárního letoviska Hersonissos v oblasti Heráklionu. Pláž Sarantaris těží z okolního dobrého servisu a široké nabídky vodních sportů, taveren a barů.

Amoudara

Nevelká, avšak populární písečná pláž Amoudara (Ammoudara) s čistou vodou a restauracemi se nachází v rekreačním středisku zhruba 70 kilometrů od hlavního města Heráklion.

Vai

Co do popularity představuje písečná pláž Vai asi krétskou jedničku. Lemuje ji chráněná krajinná oblast palmového háje s tisícovkami stromů.

Kreta-plaze-3.jpg

Agios Panteleimon

Krásná pláž Agios Panteleimon s jemným zlatým pískem se ukrývá nedaleko rekreačního střediska Aghios Nikolaos.

Almyros

Oblíbenou pláž Almyros najdete také v blízkosti Agios Nikolaos přímo u hlavní silnice. Skýtá širokou nabídku vodních sportů.

Hersonissos

Populární letovisko v oblasti Heraklionu s dobrou infrastrukturou a širokou nabídkou vodních sportů, taveren a barů, jež bývají otevřené do ranních hodin.

Istro

Krásná pláž s jemným zlatým pískem.

Pláže na jihozápadním pobřeží Kréty

Elafonisi

V rámci Kréty tak trochu jiná pláž. Elafonisi (Elafonissi) je turisticky nejatraktivnější díky podobnosti s tichomořskou lagunou, jemnému písku a krásnému okolí.

Kreta-plaze-4.jpg

Matala

Známé letovisko na jihu ostrova (najdete zde organizované pláže) se pyšní pláží Matala beach, kde kromě příroda vytvořila také nevšední skalní útvary.

Agia Galini

Písečné zátoky u turistického centra Agia Galini (Aghia Galini) mezi hornatým okolím lákají svou rozmanitostí, výhledy i servisem.

Kreta-plaze-5.jpg