Klášter Faneromeni

Lokalita: Řecko Lefkada Klášter Faneromeni
Typ: Klášter

Náš názor

Klášter Faneromeni, tichý svědek dějin uprostřed nádherné přírody

Působivý klášterní komplex Panagia Faneromeni je nejdůležitějším religiózním střediskem řeckého ostrova Lefkada. Návštěvníkům nabízí zajímavou exkurzi do historie ortodoxní církve, okouzlující přírodu v okolí a fantastická krajinná panoramata.

Klášter Faneromeni se hrdě tyčí na kopci nad stejnojmenným městem na severu Lefkady, jen necelé 2 kilometry od azurového pobřeží Jónského moře s mnoha nádhernými plážemi. Do historické metropole Lefkady to odsud budete mít pouhých 5 minut jízdy.

Navštivte významné religiózní centrum Řecka

Klášter, opředený mnoha příběhy a legendami, byl založen v roce 1634 na pozůstatcích antického Artemidina chrámu. Tvrdí se dokonce, že na tomto místě kdysi kázal sám apoštol Pavel. Během vlády Benátské republiky byl klášter významně renovován, avšak poté dvakrát vyhořel.

V 19. století byl klášter Faneromeni znovu rekonstruován až do dnešní podoby. V jeho prostorách si během dovolené v Řecku můžete prohlédnout Eklesiastické muzeum s unikátními byzantskými ikonami, prastarými rukopisy a rozsáhlou sbírkou pravoslavných liturgických žalmů.

  • Neváhejte tedy a navštivte klášter Faneromeni na ostrově Lefkada.

Podobná místa