Doprava na Limnosu. Kde si půjčit auto?

Na Limnosu se na veřejnou dopravu příliš nespoléhejte, jistotou je pronájem vozu

Nevelká rozloha, silnice po celém ostrově i taxislužba a autopůjčovny v rekreačních centrech slibují dobrou přepravu na všechna důležitá či zajímavá místa Limnosu (Lémnosu).

Přístaviště v Myrině

Dovolená letecky na Limnos

Mezinárodní letiště Limnos „Hephaestus“ („Ifestos“) se nachází uprostřed ostrov a zároveň na jižním pobřeží u zálivu Moudros. Do města Myriny to z něj je kolem 20 km. Funguje od léta 1959 a ročně odbaví kolem 100 tisíců cestujících.

Silniční doprava na Limnosu

Hlavní, asfaltové silnice spojují všechna důležitá města a střediska jako Myrina, Moudros, Plati nebo Agios Ioannis. Využívá je i pravidelná autobusová doprava, bohužel však většinou nezajíždí do malých vesniček, k řadě zajímavostí a na pobřeží se skrytými, liduprázdnými plážemi. Silničky do těchto lokalit jsou zpevněné, ale často prašné, bez asfaltového povrchu. Navíc, jak už tomu v zemi bývá, Řekové na nic nespěchají, autobusy mívají zpoždění, případně nepřijedou vůbec.

Taxi

Automobil platí takřka za nezbytnost pro každého, kdo chce objevovat skryté krásy Limnosu. Cenově přijatelný způsob dopravy na kratší vzdálenosti představuje taxi – objednat si ho můžete také na recepci hotelu. Vozy mají taxametr, ale s řidičem se lze předem domluvit na pevné ceně. Není výjimkou, když taxi po cestě přibere další pasažéry a každý platí svou trasu.

Pronájem osobního vozu na Limnosu

Na ostrově najdete půjčovny osobních automobilů, motocyklů, skútrů, bicyklů a motorových člunů. K pronájmu auta na Limnosu potřebujete řidičský průkaz, řada autopůjčoven vyžaduje i dosažení minimálního věku 21 let. Cena většinou obsahuje nájem, havarijní pojištění, spoluúčast při nehodě a vratnou zálohu. Doporučujeme seznámit se dobře se smluvními podmínkami, některé nabídky totiž nezahrnují daně a jiné poplatky.

CK FISCHER zajišťuje pronájem vozů prostřednictvím smluvní autopůjčovny za cenově výhodných podmínek. Informace o možnostech pronájmu vozidel a cenách vám poskytne delegát, který zajistí také rezervaci, předání vozu a doporučí zajímavá místa a vhodné cesty.

Dopravní předpisy

Na Limnosu platí pravidla silničního provozu podobně jako v České republice:

  • Přednost v jízdě se občas nedodržuje, křižovatky proto projíždějte velmi pomalu a opatrně.
  • Běžně se nepoužívají směrovky při odbočování. Buďte připraveni, že vůz před vámi nepoužije směrovek, aby vás upozornil, že zahýbá.
  • Troubení je na denním pořádku, nad tímto jevem není třeba se rozhořčovat.
  • Používání bezpečnostních pásů (i helmy pro motocyklisty) je povinné.
  • Dávejte pozor na zákazy stání a zastavení, pokuty za nedodržování jsou vysoké.